سرپرست وزارت معادن و پترولیم با سفیر کشور چین مقیم کابل دیدار کرد

firoz_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۰:۵۲
3652

سرپرست وزارت معادن و پترولیم محترم عنایتالله مومند با سفیر کشور دوست چین آقای وانگیو در دفتر کارش دیدار و ملاقات نمود. در این دیدار دو طرف روی تطبیق پروژههای سکتور صنایع استخراجی توسط سرمایه‌گذاران چینایی و نقش اقتصادی این کشور در سکتور صنایع استخراجی بحث و گفتگو صورت گرفت.

محترم عنایتالله مومند، سرپرست وزارت معادن و پترولیم در مورد وضعیت پروژه آمو دریا و مس عینک به سفیر چین معلومات داده بیان داشت: «تلاش مینماییم برای تطبیق بهتر این پروژهها  نقشهراه سکتور صنایع استخراجی را بگونه درست عملی نماییم»، همچنان آقای مومند اضافه نمود که شرکتهای چینی در بخش پروژههای هایدرو کاربن‌ها مصروف فعالیت هستند و در این اواخر پروژه حفر دو چاه در شبرغان را نیز موفقانه به پایان رساندند.

سفیر کشور چین آقای وانگیو گفت که برعلاوه ظرفیتسازی برای توسعه این سکتور، تجار چین را تشویق می‌نماید تا در این سکتور مهم اقتصادی سرمایهگذاری داشته باشند.

 

#وزارتمعادنوپترولیم #MoMP

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۱۲ - ۱۳:۳۳
Background image

سرپرست‌وزیر معادن و پترولیم با رئیس پوهنتون پولی‌تخنیک کابل دیدار کرد

کابل، 12 حمل 1399

محترم عنایت‌الله مومند سرپرست‌وزارت معادن و پترولیم با محترم محمد سعید کاکر رئیس پوهنتون پولی‌تخنیک کابل، قبل از ظهر امروز در دفتر کارش دیدار و ملاقات کرد.

 

در این. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱/۴ - ۱۱:۲۹
Background image

مطالعات زیست محیطی قبل از معدنکاری در ساحه معدن آهن حاجی‌گک مربوطات ولایت بامیان و میدان‌وردک

تیم ساحوی سروی‌جیولوجی در جریان سال 1398 موظف گردیده بود تا مطالعات قبل از معدنکاری را در ساحه معدن آهن حاجی‌گک در مربوطات ولایت بامیان و میدان‌وردک به اجرا بگذارد، که خوشبختانه تیم. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۲:۱۵
Background image

تدویر جلسه هفته وار کمیته بین الوزارتی در وزارت معادن و پترولیم

جلسه هفته وار کمیته بین الوزارتی تحت ریاست عنایت الله مومند سرپرست وزارت معادن وپترولیم با حضور اعضای آن کمیته شامل نماینده گان وزارت مالیه، عدلیه در اتاق کنفرانس وزارت معادن وپترولیم. . .

BACK TO NEWS