سرپرست وزارت معادن و پترولیم با سفیر کشور چین مقیم کابل دیدار کرد

firoz_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۰:۵۲
3652

سرپرست وزارت معادن و پترولیم محترم عنایتالله مومند با سفیر کشور دوست چین آقای وانگیو در دفتر کارش دیدار و ملاقات نمود. در این دیدار دو طرف روی تطبیق پروژههای سکتور صنایع استخراجی توسط سرمایه‌گذاران چینایی و نقش اقتصادی این کشور در سکتور صنایع استخراجی بحث و گفتگو صورت گرفت.

محترم عنایتالله مومند، سرپرست وزارت معادن و پترولیم در مورد وضعیت پروژه آمو دریا و مس عینک به سفیر چین معلومات داده بیان داشت: «تلاش مینماییم برای تطبیق بهتر این پروژهها  نقشهراه سکتور صنایع استخراجی را بگونه درست عملی نماییم»، همچنان آقای مومند اضافه نمود که شرکتهای چینی در بخش پروژههای هایدرو کاربن‌ها مصروف فعالیت هستند و در این اواخر پروژه حفر دو چاه در شبرغان را نیز موفقانه به پایان رساندند.

سفیر کشور چین آقای وانگیو گفت که برعلاوه ظرفیتسازی برای توسعه این سکتور، تجار چین را تشویق می‌نماید تا در این سکتور مهم اقتصادی سرمایهگذاری داشته باشند.

 

#وزارتمعادنوپترولیم #MoMP

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۸:۳۲
Background image

محمد هارون چخانسوری: "ما زمینه را برای مشارکت مردم در سکتور معادن فراهم می‌نماییم"

بعد از ظهر امروز جلسه مشترک وزارت معادن و پترولیم و اداره مستقل ارگان‌های محل، بر اساس مصوبه کابینه، با والیان 34 ولایت و رئیس‌های معادن ولایات از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد.

در آغاز. . .

شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۸:۲۹
Background image

وزارت معادن و پترولیم با وزارت دولت در امور شهدا و معلولین تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

بر اساس این تفاهم‌نامه، وزارت معادن و پترولیم برای رسیدن به خودکفایی، مشارکت اجتماعی، رسیدگی به مشکلات و چالش‌ها و تغییر زندگی اجتماعی معلولین؛ فرصت‌های شغلی را برای معلولین و ورثه شهدا. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۷:۵۳
Background image

محمد هارون چخانسوری: "اگر مقروضین در مدت ۳۰ روز آینده تمامی مقروضیت های خویش را پرداخت نه نمایند، از سوی این وزارت به کمیسیون حصول قروض دولت در لوی څارنوالی معرفی میگردند"

جلسه مشترک حصول قروضِ عواید معادن، بعد از ظهر امروز به ریاست محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم با حضورداشت محترم قیس باوری، مرستیال لوی څارنوالی در امور مبارزه با فساد. . .

BACK TO NEWS