سرپرست وزارت معادن و پترولیم با سفیر کشور چین مقیم کابل دیدار کرد

firoz_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۰:۵۲
3652

سرپرست وزارت معادن و پترولیم محترم عنایتالله مومند با سفیر کشور دوست چین آقای وانگیو در دفتر کارش دیدار و ملاقات نمود. در این دیدار دو طرف روی تطبیق پروژههای سکتور صنایع استخراجی توسط سرمایه‌گذاران چینایی و نقش اقتصادی این کشور در سکتور صنایع استخراجی بحث و گفتگو صورت گرفت.

محترم عنایتالله مومند، سرپرست وزارت معادن و پترولیم در مورد وضعیت پروژه آمو دریا و مس عینک به سفیر چین معلومات داده بیان داشت: «تلاش مینماییم برای تطبیق بهتر این پروژهها  نقشهراه سکتور صنایع استخراجی را بگونه درست عملی نماییم»، همچنان آقای مومند اضافه نمود که شرکتهای چینی در بخش پروژههای هایدرو کاربن‌ها مصروف فعالیت هستند و در این اواخر پروژه حفر دو چاه در شبرغان را نیز موفقانه به پایان رساندند.

سفیر کشور چین آقای وانگیو گفت که برعلاوه ظرفیتسازی برای توسعه این سکتور، تجار چین را تشویق می‌نماید تا در این سکتور مهم اقتصادی سرمایهگذاری داشته باشند.

 

#وزارتمعادنوپترولیم #MoMP

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۸:۵۱
Background image

۴۸مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان (AEITI) برگزار شد

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم در ۴۸مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان اشتراک و سخنرانی کرد. در این جلسه برعلاوه اعضای کاری وزارت معادن و. . .

شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۹:۴۴
Background image

محمد هارون چخانسوری در خطاب به اعضای اتاق صنایع و معادن: برای رسیدن به اهداف مشترک، باید باهم کار نماییم، تا شفافیت و تحرک در سکتور تأمین گردیده و برای مردم فرصت‌های کاری ایجاد گردد

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم، در دیدار با محترم شیرباز کمین‌زاده رئیس اتاق صنایع و معادن و شماری از اعضای اتاق متذکره، مشکلات و پیشنهادات آن‌ها را در خصوص قانون. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۱۲:۳۴
Background image

اقدامات عاجل برای حل مشکلات موجود در پروژه مس عینک روی دست گرفته می‌شود

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم، صبح امروز با آقای وانگ‌یو سفیر کشور چین مقیم کابل در دفتر کارش دیدار نمود.

در این دیدار در مورد پروژه‌های کشور چین در سکتور صنایع. . .

BACK TO NEWS