پیشرفت کار دستگاه تولید انرژی برق از گاز طبیعی بیات‌پاور

Feroz_momp
شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۸:۴۰
خبر

دستگاه تولید انرژی برق از گاز طبیعی شبرغان، با ظرفیت تولید (42) میگاوات برق از جمله پروژه‌های سرمایه‌گذاری سکتور خصوصی بوده که در ساحه یتیم‌تاق شهر شبرغان، ولایت جوزجان واقع شده است.

قرارداد پروژه متذکره با شرکت محترم بیات‌پاور برای مدت (5) سال منعقد گردیده است. بر اساس این قرارداد، بیات پاور با احداث دستگاه تولید انرژی برق از گاز طبیعی؛ گاز مورد نیاز خویش‌را از طریق تصدی‌دولتی افغان‌گاز تأمین و انرژی تولید شده را بالای شرکت برشنا به فروش می‌رساند.

 

مسئولیت‌های عمده وزارت معادن و پترولیم در پروژه:

  • تأمین گاز مورد نیاز دستگاه تولید برق، الی ختم معیاد قرارداد
  • انکشاف ساحه گازدار یتیم‌تاق با حفاری چاه‌های استخراج، تصفیه و پروسس گاز
  • انتقال گاز مورد نیاز به مستهلکین

وزارت معادن و پترولیم، مسئولیت‌های عمده خودرا تا حدود بیشتر از (70درصد) بر اساس تقسیم وظایف پروژه، به اجرا گذاشته است. قابل ذکر است؛ که جهت حل چالش‌های پروژه، تیم‌های تخنیکی اعضای ذیدخل به گونه هفته‌وار جلسات مشترک کاری خویش‌را تحت مدیریت این وزارت برگزار کرده و عنقریب پروژه متذکره تکمیل و به بهره‌برداری سپرده خواهد شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۱:۶
Background image

جلسه شورای عالی شرکت‌های افغان‌گاز و کود و برق مزارشریف برگزار گردید

جلسه تصویب پلان مالی شورای عالی شرکت‌های  افغان‌گاز و کود و برق  مزارشریف تحت ریاست سید محبوب‌الله ربانی معین مالی و اداری وزارت معادن و پترولیم، با حضوردا شت نمایندگان وزارت‌های محترم. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۰:۵۲
Background image

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با سفیر کشور چین مقیم کابل دیدار کرد

سرپرست وزارت معادن و پترولیم محترم عنایتالله مومند با سفیر کشور دوست چین آقای وانگیو در دفتر کارش دیدار و ملاقات نمود. در این دیدار دو طرف روی تطبیق پروژههای سکتور صنایع استخراجی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۷ - ۱۳:۴۹
Background image

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با تیم ویژه نظارتی ملل‌متحد دیدار کرد

عنایت الله مومند سرپرست وزارت معادن و پترولیم با تیم ویژه نظارتی مللمتحد دیدار نمود.  در این دیدار روی دخالت ګروههای تروریستی در سکتور صنایع استخراجی، فعالیت  این ګروهها در ساحات. . .

BACK TO NEWS