پیشرفت کار دستگاه تولید انرژی برق از گاز طبیعی بیات‌پاور

Feroz_momp
شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۸:۴۰
خبر

دستگاه تولید انرژی برق از گاز طبیعی شبرغان، با ظرفیت تولید (42) میگاوات برق از جمله پروژه‌های سرمایه‌گذاری سکتور خصوصی بوده که در ساحه یتیم‌تاق شهر شبرغان، ولایت جوزجان واقع شده است.

قرارداد پروژه متذکره با شرکت محترم بیات‌پاور برای مدت (5) سال منعقد گردیده است. بر اساس این قرارداد، بیات پاور با احداث دستگاه تولید انرژی برق از گاز طبیعی؛ گاز مورد نیاز خویش‌را از طریق تصدی‌دولتی افغان‌گاز تأمین و انرژی تولید شده را بالای شرکت برشنا به فروش می‌رساند.

 

مسئولیت‌های عمده وزارت معادن و پترولیم در پروژه:

  • تأمین گاز مورد نیاز دستگاه تولید برق، الی ختم معیاد قرارداد
  • انکشاف ساحه گازدار یتیم‌تاق با حفاری چاه‌های استخراج، تصفیه و پروسس گاز
  • انتقال گاز مورد نیاز به مستهلکین

وزارت معادن و پترولیم، مسئولیت‌های عمده خودرا تا حدود بیشتر از (70درصد) بر اساس تقسیم وظایف پروژه، به اجرا گذاشته است. قابل ذکر است؛ که جهت حل چالش‌های پروژه، تیم‌های تخنیکی اعضای ذیدخل به گونه هفته‌وار جلسات مشترک کاری خویش‌را تحت مدیریت این وزارت برگزار کرده و عنقریب پروژه متذکره تکمیل و به بهره‌برداری سپرده خواهد شد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۹ - ۱۴:۵۲
Background image

ما در مسیر اطلاع‌رسانی، مشمول کتگوری اول هستیم!

کمیسیون نظارت دسترسی به اطلاعات، وزارت معادن و پترولیم را در راستای اطلاع رسانی، با درنظرداشت قانون حق دسترسی به اطلاعات در میان (۵۲) اداره، در کتگوری اول قرار داده است.

کمیسیون دسترسی. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۹ - ۱۴:۴۳
Background image

نمایشگاه معلوماتی وزارت معادن و پترولیم به مناسبت صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور، افتتاح شد

به مناسبت صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور نمایشگاه بزرگ تولیدات داخلی تحت نام "دهکده‌ی افغانستان" توسط شهرداری کابل برای مدت (10) یوم در چمن حضوری کابل، برگزار گردید.

وزارت معادن و. . .

BACK TO NEWS