اشتراک محترم ځدراڼ معین پالیسی و برنامه های وزارت معادن و پترولیم در کنفرانس منابع طبیعی لیسبون

Feroz_momp
چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۵ - ۱۲:۴۶
news

کنفرانس تحت عنوان بیان چالش های موجود در راستای انکشاف منابع طبیعی بتاریخ 25 جون 2019 با اشتراک محترم ولی الله ځدراڼ معین پالیسی وبرنامه های وزارت معادن وپترولیم در شهرلزبن مرکز پرتگال از جانب گروپ G7+برگزار گردید.

دراین کنفرانس روی چالش ها ، فرصت های سرمایه گزاری ، دولتداری و پایداری منابع طبیعی بخصوص در کشور های که جنگ های داخلی را تجربه نموده اند و اکنون در حال انکشاف می باشد بحث گردید. محترم ولی الله ځدراڼ روی پیشرفت ها و اقدامات مثبت اخیر دولت افغانستان در سکتور استخراجی را به اشتراک کننده گان ارایه نمود.

قابل یادآوریست که سازمان G7+ یکی از جمله سازمان هایست که شامل بیست کشور جنگ زده و رو به انکشاف بوده و در راستای ترویج صلح، وایجاد همکاری میان کشور های عضودر رابطه به حسابدهی وشفافیت کاروفعالیت می نماید. افغانستان عضو این سازمان بوده و امکان می رود که در جریان ملاقات های رسمی وزیران و نماینده گان بلندرتبه کشور های عضو بتاریج ۲۶ و ۲۷ جون ریاست این سازمان به افغانستان سپرده شود.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۵:۳۵
Background image

پیشرفت‌کار پروژه اکتشاف و تقسیم تولید حوزه نفتی افغان_تاجیک

حوزه رسوبی افغان_ تاجک، در شمال و شما‌ل‌شرق افغانستان واقع شده که شامل ولایات تخار، کندز، بلخ و قسماً جوزجان  می‌باشد. حوزه متذکره حدود (360) کیلومتر سرحد مشترک با کشورهای ازبیکستان و ت. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۸:۴۴
Background image

کارگاه‌آموزشی ترویج حکومت‌داری خوب در سکتور صنایع استخراجی افغانستان برگزار گردید

وزارت معادن و پترولیم کارگاه‌آموزشی را تحت عنوان "ترویج حکومت‌داری خوب در سکتور صنایع استخراجی افغانستان" با اشتراک محترم ولی‌الله ځدران معین پالیسی و برنامه‌های وزارت معادن و پترولیم،. . .

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۱۱:۲۷
Background image

دیدار معین تخنیکی وزارت معادن وپترولیم از ساحات باستانی مس عینک

محترم عنایت‌الله مهمند، معین تخنیکی وزارت معادن و پترولیم با جمعی از باستان‌شناسان داخلی و خارجی، از امور کندنکاری و حفریات آثارباستانی ساحه مس عنیک ولایت لوگر دیدن به عمل آوردند.

آقای. . .

BACK TO NEWS