سرپرست‌وزیر معادن و پترولیم با رئیس پوهنتون پولی‌تخنیک کابل دیدار کرد

ehsan_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۱۲ - ۱۳:۳۳
momp

کابل، 12 حمل 1399

محترم عنایت‌الله مومند سرپرست‌وزارت معادن و پترولیم با محترم محمد سعید کاکر رئیس پوهنتون پولی‌تخنیک کابل، قبل از ظهر امروز در دفتر کارش دیدار و ملاقات کرد.

 

در این ملاقات که معین‌ها [سروی‌جیولوجی و پالیسی‌وبرنامه‌ها] و رؤسای ذی‌ربط وزارت معادن و پترولیم نیز حضور داشتند، پیرامون تطبیق هدایات جلالتمآب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و همکاری های مشترک وزارت معادن وپترولیم و پوهنتون مرتبط به مواد تفاهم نامه همکاری دوجانبه، پیشرفت پلان عملیاتی ترتیب شده توسط جلسات قبلی و استفاده از تجارب علمی و عملی نیروی متخصص پوهنتون متذکره از طریق استخدام مقطعی آن‌ها بحث و تبادل دیدگاه صورت گرفت.

 

همچنان طرفین روی چگونگی شریک‌سازی معلومات موجود بین دو اداره به منظور استفاده موثر و مثمر از آن در جهت توانمندسازی سکتور صنایع استخراجی و آماده فعالیت ساختن مرکز تحقیقاتی معادن که از طرف پوهنتون متذکره طرح شده است توافقات صورت گرفت.

 

چندی قبل وزارت معادن و پترولیم تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه را با مراجع اکادمیک به‌ویژه پوهنتون پولی‌تخنیک کابل به امضا رسانیده تا از ظرفیت‌های موجود به منظور تقویت سکتور صنایع استخراجی به گونه موثر استفاده صورت گیرد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۶ - ۱۲:۱۱
Background image

افغانستان در مسیر شفافیت صنایع استخراجی

مارک رابِنسَن

رئیس اجرائیوی ابتکار شفافیت صنایع استخراجی  (EITI)

مردم افغانستان، حق دارند تا بدانند که منابع استخراجی این کشور چگونه انکشاف و مدیریت می‌گردد. هر دو جانب، رهبری حکومت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۷ - ۹:۴۲
Background image

رئیس عمومی ادارۀ تنظیم نفت و گاز افغانستان معرفی گردید

به اساس فرمان مقام عالی ریاست جمهوری، ولی‌الله ځدران در بست خارج رتبه به حیث رئیس عمومی اداره تنظیم نفت و گاز افغانستان تعیین و در مراسمِ توسط محمد هارون چخانسوری سرپرست‌ وزارت معادن و. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۵ - ۱۲:۵۴
Background image

ورکشاپ یک روزۀ شفافیت در سکتور صنایع استخراجی برای مردم و فعالین جامعه مدنی مرکز و ولسوالی‌های کابل در همکاری مشترک میان ریاست معادن کابل، ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان (AEITI)، بخش جندر وزارت و دفتر (GIZ) برگزار شد

این ورکشاپ به منظور معرفی معیارهای ابتکار شفافیت صنایع استخراجی (EITI)، شرح قانون معادن و کاربرد آن در پروسه‌ی رسمی‌سازی ساحات معدنی به مقیاس کوچک و نقش زنان در سکتور صنایع استخراجی راه. . .

BACK TO NEWS