وزارت معادن و پترولیم گزارش  دست آورد های یک سال خویش را با حضور رسانه ها ارایه نمود

firoz_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۱ - ۱۴:۲۸
xx

شیخ‌الحدیث شهاب‌الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم با حضور انجنیر وحید الله حلیمی معین تخنیکی و شیخ ضیاءالرحمن معین پلان و پالیسی سه شنبه مورخ 11/5/1401 طی یک کنفرانس خبری، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت؛ گزارش فعالیت ها و دست آورد های یک سال این وزارت را از طریق رسانه ها به مردم ارایه نمودند. 
در این کنفرانس سرپرست وزارت معادن و پترولیم گفت: وزارت معادن و پترولیم منحیث اداره پالیسی ساز که وظیفه اساسی آن طرح پالیسی‌ها، تنظیم امور معدنکاری و کنترول کننده اجراآت در این بخش میباشد، با استفاده از امکانات به دست داشته و با در نظر داشت شرایط اقتصادی و اجتماعی فعلی کشور و اولویت های این سکتور پلان‌ها، برنامه های انکشافی و اصلاحات مورد ضرورت را در این سکتور طرح و عملی نموده است که الحمد الله در بخش های مختلف به دست آوردهای مهم نایل گردیده است.
همچنان سرپرست وزارت معادن و پترولیم روی موضوعات، دیدگاه اقتصادی امارت اسلامی افغانستان، دیدگاه وزارت معادن و پترولیم، دستآوردهای عمده وزارت معادن و پترولیم، اصلاحات در اداره و بودجه، قراردادهای معادن کوچک، قراردادهای معادن بزرگ، پروژه سروی هوایی حوزه نفتی کتواز، استخراج نفت قشقری، انجام سروی‌های معادن، پروژه مس عینک، پروژه تاپی، پلان‌ها پالیسی‌ها و تأمین شفافیت، برنامه ها و پلان های آیند صحبت نموده و در رابطه به عواید سکتور معادن چنین اظهار نمودند: مجموع عواید وزارت معادن و پترولیم طی یک سال زعامت امارت اسلامی افغانستان مبلغ (13،209،274،476) سیزده اعشاریه دو میلیارد افغانی میباشد که از جمله صرفأ (111،900،439) میلیون افغانی آن عواید شش ماهه دوره جمهوریت است.
خوشبختانه بعد از روی کار آمدن نظام امارت اسلامی افغانستان و نظر به سعی و تلاش مسئولین وزارت معادن و پترولیم یک بخش زیاد از قروض این وزارت را که در جریان سال‌های 1383 الی 1400 بالای شرکت های مقروض معدنکاری بوده و جمع آوری نگردیده بود، پیگیری و حصول نموده ایم.
در اخیر سرپرست وزارت معادن و پترولیم به سوالات رسانه ها پاسخ ارایه نمودند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۵ - ۱۴:۴۰
Background image

دیدار سرپرست وزارت معادن و پترولیم با رئیس جدید کمپنی (MJAM) کشور چین

شیخ‌الحدیث شهاب‌الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم سه شنبه مورخ 25/5/1401  با آقای خه شو پینگ رئیس جدید کمپنی MJAM   پروژه مس عینک پیرامون آغاز کار پروژه مذکور در دفتر کارش ملاقات. . .

شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۲ - ۱۷:۹
Background image

جلسه معلوماتی داوطلبی پروژه های معادن بزرگ برگزار گردید

جلسۀ فی مابین وزارت های معادن و پترولیم، مالیه، اقتصاد، تجارت و صنعت، انرژی و آب و اداره محیط زیست در مورد ارزیابی اسناد داوطلبی پروژه آهن غوریان ولایت هرات و سرب و جست ولایت غور شنبه. . .

شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۲ - ۱۳:۴۳
Background image

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با رئیس اجرائیوی پایپ لاین گاز تاپی دیدار نمود

شیخ‌الحدیث شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم شنبه مورخ   22/5/1401 با محمدامانوف، رئیس اجرائیوی کمپنی پایپ لاین گاز تاپی  و هیئت همراه شان و با حضور داشت معینان، محترم مولوی. . .

BACK TO NEWS