جلسه مشورتی ماموریت افغانستان برای پروژه تاپی تدویر یافت

firoz_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۸:۱۸
32145

جلسه مشترک توسط ویدیو کنفرانس میان حکومت افغانستان، بانک انکشاف آسیایی و شرکت تاپی لمیتد روی تطبیق پروژه تاپی، پیشرفت‌های اخیر در پروژه تاپي در افغانستان، کمک‌های مالی بانک انکشاف آسیایی، پلان عمل پروژه و بخش‌های تخنیکی و اقتصادی برگزار شد.

در این جلسه، به نمایندگی از حکومت افغانستان وزارت معادن و پترولیم، وزارت مالیه، وزارت شهرسازی و اراضی و د افغانستان برشنا شرکت نیز اشتراک داشتند.

در آغاز جلسه، نمایندگان بانک انکشاف آسیایی در مورد پروسه تدارکاتی کمک‌های مالی بانک، پلان مالی و کمک‌های مالی بانک در بخش‌های تخنیکی و عملیاتی معلومات واضح ارائه کردند.

سپس نمایندگان شرکت تاپی لمیتد جهت تطبیق پروژه، در مورد تعهدات کشورهای عضو و آخرین پیشرفت‌های بخش افغانستان صحبت کردند.

همچنان به نمایندگی از حکومت افغانستان محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم به اشتراک کنندگان مجلس گفت: به منظور تطبیق پروژه تاپی در سطح ملی یک هماهنگی ایجاد شده است، تا تعهداتِ را که حکومت افغانستان در بخش تطبیق این پروژه داشته است در مشارکت با شرکای کاری به گونه درست اجرا گردد.

وی افزود که وزارت معادن و پترولیم علاوه بر استملاک زمین‌های مسیر پروژه، در بخش‌های اجتماعی و اقتصادی پروژه، اولویت‌های استفاده از گاز، بازار گاز و ارزیابی‌های اقتصادی هماهنگی کرده است تا در این پروژه تحرک اساسی ایجاد گردد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۸ - ۱۴:۵۵
Background image

اعلامیه وزارت معادن و پترولیم به مناسبت روز جهانی دسترسی به اطلاعات

برای بقاء و تقویت نظام جمهوری نیاز است که، دسترسی به اطلاعات به عنوان یک حق برای مردم آسان گردد. برای اینکه مردم نیازهای خود را در برنامه‌های حکومت حس نمایند، ضرورت است که به معلومات. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۶ - ۱۴:۹
Background image

جلسه هماهنگی به منظور شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سکتور معادن افغانستان برگذار گردید

حسین‌داد شفایی معین سروی‌جیولوجی وزارت معادن و پترولیم با محترم سعیدجان ځدران معاون تحقیق و توسعه واحد تسهیل سرمایه‌گذاری ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری پیرامون هماهنگی در خصوص. . .

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۲
Background image

اولین جلسه تیم‌های تخنیکی بین وزارت معادن و پترولیم و شرکت میتل فورتسکیو آسترالیا برگزار شد

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم، با اعضای کمپنی میتل فورتسکیو گروپ آسترالیایی از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرد. در این ویدیو کنفرانس که محترم عطاء نصیب رئیس واحد تسهیل. . .

BACK TO NEWS