وزرای جدید کابینه، مراسم تحلیف را بجا آوردند

firoz_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۸:۴۰
لالا

مراسم تحلیف وزرای جدید کابینه که اخیراً از سوی ولسی جرگه رای اعتماد بدست آوردند، بعد از ظهر امروز در برابر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، بجا گردید.

در مراسمی که بدین مناسبت در قصر سلام خانۀ ارگ انجام شد و در آن بانوی اول کشور، امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور و استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور نیز حضور داشتند، ابتدا داکتر فضل محمود فضلی رئیس عمومی ادارۀ امور ضمن تبریکی به وزرای جدید، گفت: ادارۀ امور متعهد است که به منظور هماهنگی و موثریت بیشتر در اجندا و محتویات شوراهای عالی و موثریت بیشتر جلسات کابینه، با آنان از نزدیک کار کند.

پس از انجام مراسم تحلیف وزرای جدید کابینه، رئیس جمهور غنی ضمن تبریکی به آنان، از ولسی جرگه بخاطر دادن رای اعتماد به وزرای جدید تشکر کرد و برای آنان در امور محوله، آرزوی موفقیت نمود. وی افزود: مردم انتظار دارند که به بازوی توانا، فکر منسجم و دست پاک شما، نظام جمهوری اسلامی افغانستان مستحکم می شود.

رئیس جمهور کشور خطاب به وزرای جدید کابینه گفت که خواست من از شما تطبیق قانون اساسی است، زیرا قانون اساسی وثیقه ملی می باشد و به هر اندازۀ که آنرا عملی سازیم، به همان اندازه اعتماد مردم زیاد و مشروعیت نظام به سطح منطقوی و بین المللی بلند میرود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۲۰:۲
Background image

محمد هارون چخانسوری: تمرکز وزارت معادن و پترولیم در پنج سال آینده روی، توسعه فرصت های سرمایه گذاری، خواهد بود

تحت ریاست محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، جلسه‎ی گروپ کاری معادن (Mineral Working Group) از طریق ویدیوکنفرانس دایر گردید. در این جلسه، نمایندگان سفارت های مربوطه، دونر ها،. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۹:۲۷
Background image

طرح ابتدایی درمورد تولید برق از ذغال سنگ، مورد بحث همه جانبه قرار گرفت

رهبری وزارت معادن و پترولیم، طرح ابتدایی تولید برق از ذغال سنگ را ترتیب و سه هفته قبل، آن را به مقام عالی ریاست جمهوری شریک ساخت. 

مقام عالی ریاست جمهوری طرح ابتدایی متذکره را تایید و. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۱۹:۳
Background image

وزیر معادن و پترولیم در نشستی با سفیر ایران مقیم کابل، درمورد گسترش همکاری‎های اقتصادی بحث نمود

محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، ظهر امروز با بهادر امینیان سفیر ایران مقیم کابل، در دفتر کارش دیدار نمود. در این دیدار، درمورد گسترش همکاری‎های اقتصادی به خصوص درمورد فرصت‎های. . .

BACK TO NEWS