جلسه گزارش‌دهی در رابطه به فعالیت‌ها و کارکردهای معینیت‌های چهارگانه وزارت معادن و پترولیم برگزار گردید

firoz_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲ - ۱۰:۲۸
123

جلسه‌ی گزارش‌دهی تحت رهبری محترم عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت معادن و پترولیم در رابطه به فعالیت‌ها و کارکردهای معینیت‌های چهارگانه [تخنیکی، سروی‌جیولوجی، پالیسی‌وبرنامه‌ها و مالی‌واداری] در اتاق جلسات این وزارت برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا معینیت سروی‌جیولوجی از کارکردها و دست‌آوردهای خود را در سال مالی 1398 گزارش ارایه نمود که شامل تثبیت (22) ساحه معدنی، ارزیابی و مطالعات محیط زیستی قبل از معدنکاری، تثبیت ساحات آسیب پذیر و تشکیل کمیته‌ها در بخش‌های سروی‌جیولوجی و نظارت و ارزیابی راپور‌های ولایتی می‌گردید.

سپس معینیت مالی‌و‌اداری در رابطه به مصرف (99) % بودجه تعیین شده وزارت برای سال 98، حل مشکلات کارمندان وزارت، عقد و تطبیق قراردادها و جمع‌آوری عواید از (16) شرکت تولیدی گزارش ارایه نمود.

همچنان معینیت پالیسی‌وبرنامه‌ها در رابطه به انکشاف چارچوب حقوقی، ارایه خدمات حقوقی، نهایی‌سازی مقرره معدنکاری و تصویب آن توسط کابینه، مقرره امتیازات ساحوی کارکنان معادن، مرور و تطبیق نقشه‌راه معدنکاری و استراتژی اصلاحات وزارت، تطبیق سفارشات تعهد شده، طرح و توسعه پالیسی و استراتژی گزارش ارایه نمود.

در اخیر معینیت تخنیکی در رابطه به قراردادهای عقد شده، لست پروژه‌های نهایی‌شده که به شورای عالی اقتصادی گسیل شده است، طی مراحل صدور جواز معادن به مقیاس کوچک، ارزیابی قراردادهای فعال معدنکاری، صدور اجازه‌نامه پروسس مواد منرالی، مدیریت قراردادهای فعال و تطبیق سیستم الکترونیک کادستر گزارش‌های خود را ارائه نمودند.

رهبری وزارت معادن و پترولیم متعهد است تا اهداف تعیین شده در سال مالی 1399 را به موقع معینه تعقیب نموده و باعث انکشاف سکتور صنایع استخراجی گردد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۴
Background image

هشتمین جلسه هیئت رهبری وزارت معادن و پترولیم برگزار شد

هشتمین جلسه هیئت رهبری وزارت معادن و پترولیم به منظور تسریع امور کاری وزارت تحت ریاست عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت با اشتراک معین‌های [#سروی‌ جیولوجی، #پالیسی‌ و پلان و #مالی و اداری]،. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۴۴
Background image

سرپرست وزارت معادن  و پترولیم با مسؤولین کمپنی سِلک رود دیدار و ملاقات کرد

 عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت معادن  و پترولیم با مسؤولین کمپنی سِلک رود [قراردادی پروژه مس شیدا] در دفتر کارش ملاقات کرد.

در این نشست دو طرف روی پیشرفت‌کار در راستای اکتشاف ظواهر. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۲:۵۷
Background image

جلسه هفته‌وار پلان عملیاتی ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان برگزار شد

جلسه هفته‌وار پلان عملیاتی ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان (AEITI) به ریاست ولی‌الله ځدران معین پالیسی و برنامه‌های وزارت معادن و پترولیم در اتاق کنفرانس‌های این وزارت برگزار. . .

BACK TO NEWS