سرپرست وزارت معادن و پترولیم با سفیر کشور جاپان دیدار کرد

firoz_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۹ - ۱۵:۲۸
123

 شیخ الحدیث‌شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم، یکشنبه مورخ 9/5/1401 در دفتر کارش با محترم تاکاشی اوکادا سفیر کشور جاپان دیدار نموده، روی موضوعات مختلف  بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

ابتداء آقای تاکاشی اوکادا به روابط دیرینه جاپان و افغانستان اشاره نموده گفت: جاپان مایل است برای مردم افغانستان براساس روابط دیرینه که دارند کمک نماید تا مردم این کشور به مشکل مواجه نشوند، همچنان افزود: که کشور جاپان مردم افغانستان را در بخش های مختلف  کمک و همکاری خواهد کرد.

سرپرست وزارت معادن و پترولیم  ضمن عرض خیر مقدم، به آقای تاکاشی اوکادا در مورد سرمایه گذاری روی معادن افغانستان همچنان در مورد دوستی تاریخی و دیرینه افغانستان و کشور جاپان بحث و تبادل نظر نمودند

سرپرست وزارت معادن و پترولیم گفت : اکنون امنیت درسرا‌سر کشور تأمین گردیده و بسیار به سهولت می‌توانیم از یک ولایت به ولایت دیگر بدون هیچ نوع خطری سفر نمائیم، بناءَ از کشور جاپان و تمامی سرمایه‌گذاران ملی و بین‌المللی که بخواهند در افغانستان در بخش معادن سرمایه گذاری نمایند و زمینه را برای آن‌ها مهیا خواهیم ساخت همچنان افزودند: در حصه‌ً تعلیم وتحصیل زنان از طرف حکومت فعلی هیچ نوع ممانعت وجود ندارد و تلاش جدی صورت می‌گیرد تا زمینه بهتر آموزش و کار را برای خانم ها مساعد شود.

در اخیر سرپرست وزارت معادن و پترولیم از کمک های کشور جاپان اظهار امتنان نموده  گفت: این کشور به دنبال روابط مثبت با همه کشورهای جهان می‌باشد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۵ - ۱۴:۴۰
Background image

دیدار سرپرست وزارت معادن و پترولیم با رئیس جدید کمپنی (MJAM) کشور چین

شیخ‌الحدیث شهاب‌الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم سه شنبه مورخ 25/5/1401  با آقای خه شو پینگ رئیس جدید کمپنی MJAM   پروژه مس عینک پیرامون آغاز کار پروژه مذکور در دفتر کارش ملاقات. . .

شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۲ - ۱۷:۹
Background image

جلسه معلوماتی داوطلبی پروژه های معادن بزرگ برگزار گردید

جلسۀ فی مابین وزارت های معادن و پترولیم، مالیه، اقتصاد، تجارت و صنعت، انرژی و آب و اداره محیط زیست در مورد ارزیابی اسناد داوطلبی پروژه آهن غوریان ولایت هرات و سرب و جست ولایت غور شنبه. . .

شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۲ - ۱۳:۴۳
Background image

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با رئیس اجرائیوی پایپ لاین گاز تاپی دیدار نمود

شیخ‌الحدیث شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم شنبه مورخ   22/5/1401 با محمدامانوف، رئیس اجرائیوی کمپنی پایپ لاین گاز تاپی  و هیئت همراه شان و با حضور داشت معینان، محترم مولوی. . .

BACK TO NEWS