محمد هارون چخانسوری: تمرکز ما روی تسهیل جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در سکتور صنایع استخراجی کشور است

firoz_admin
شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۹:۱۵
1234

محمد هارون چخانسوری، وزیر معادن و پترولیم صبح امروز با مسؤولین اتاق تجارت و صنایع اندونیزیا، در مورد فرصت‌‌های موجود سرمایه‌گذاری در سکتور صنایع سکتور استخراجی افغانستان، توسط ویدیو کنفرانس صحبت نمود. در این دیدار فیض‌الله ذکی، سفیر جمهوری اسلامی افغانستان مقیم جاکارتا، داکتر عارف رحمان سفیر اندونیزیا مقیم کابل و فخری طیب رئیس اتاق تجارت و صنایع اندونیزیا نیز اشتراک داشتند.

در ابتداء محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، ضمن اشاره به روابط نیک میان دو کشور و ابراز امتنان از علاقمندی اتاق تجارت و صنایع اندونیزیا در سکتور صنایع استخراجی افغانستان، درمورد فرصت‌های موجود در این سکتور معلومات همه جانبه ارائه کرد.

وزیر معادن و پترولیم در اشاره به ایجاد چارچوب حقوقی و پالیسی پایدار و قابل اعتماد برای سرمایه‌گذاری گفت: تمرکز ما روی تسهیل جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در سکتور صنایع استخراجی کشور است.

در جریان جلسه، فیض‌الله ذکی سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در جاکارتا و داکتر عارف رحمان سفیر اندونیزیا در کابل در مورد نقش سرمایه‌گذاری در بهبود روابط دو کشور، صحبت نمودند.

در پایان جلسه تصمیم اتخاذ گردید تا تیم‌های تخنیکی از جوانب ایجاد گردد و در مورد مسایل تخنیکی پروژه‌های معادن و نفت و گاز به بحث‌های منظم بپردازند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۲۰:۲
Background image

محمد هارون چخانسوری: تمرکز وزارت معادن و پترولیم در پنج سال آینده روی، توسعه فرصت های سرمایه گذاری، خواهد بود

تحت ریاست محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، جلسه‎ی گروپ کاری معادن (Mineral Working Group) از طریق ویدیوکنفرانس دایر گردید. در این جلسه، نمایندگان سفارت های مربوطه، دونر ها،. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۹:۲۷
Background image

طرح ابتدایی درمورد تولید برق از ذغال سنگ، مورد بحث همه جانبه قرار گرفت

رهبری وزارت معادن و پترولیم، طرح ابتدایی تولید برق از ذغال سنگ را ترتیب و سه هفته قبل، آن را به مقام عالی ریاست جمهوری شریک ساخت. 

مقام عالی ریاست جمهوری طرح ابتدایی متذکره را تایید و. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۱۹:۳
Background image

وزیر معادن و پترولیم در نشستی با سفیر ایران مقیم کابل، درمورد گسترش همکاری‎های اقتصادی بحث نمود

محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، ظهر امروز با بهادر امینیان سفیر ایران مقیم کابل، در دفتر کارش دیدار نمود. در این دیدار، درمورد گسترش همکاری‎های اقتصادی به خصوص درمورد فرصت‎های. . .

BACK TO NEWS