نشست مشورتی بمنظور نهایی سازی میکانیزم تسهیل فروش و صادرات سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با سکتور خصوصی برگزار گردید

firoz_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۱/۵ - ۱۹:۳۴
ااا

محمد عتیق ذکی، معین پالیسی و تسهیل برنامه‎های استخراجی وزارت معادن و پترولیم، قبل از ظهر امروز، با تجاران سنگ‎های قیمتی و نیمه قیمتی دیدار نمود. در این دیدار، درمورد نهایی سازی میکانیزم تسهیل فروش و صادرات سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، بحث و گفتگو صورت گرفت. 

محمد عتیق ذکی معین پالیسی و تسهیل برنامه‎های استخراجی وزارت معادن و پترولیم گفت: به مشکلات و پیشنهادات تجاران سنگ‎های قیمتی و نیمه قیمتی، رسیدگی صورت می‎گیرد. ما میخواهیم  با تطبیق برنامه های موثر، تسهیلات را برای سرمایه گذاری‎های ملی و بین المللی و قانونمند سازی فعالیت های خودسر و غیرقانونی معادن، فراهم سازیم تا زمینه برای ارتقای عواید ملی و ایجاد فرصت های شغلی مساعد گردد. 

معین پالیسی و برنامه های استخراجی درمورد اقدامات وزارت برای تهیه نمودن پالیسی و طرزالعمل صادرات و قانونمندسازی معدنکاری‎های خودسر، نیز معلومات همه جانبه ارائه کرد.

در جریان جلسه، تصمیم اتخاذ گردید تا نظریات تجار و سرمایه گذاران سکتور سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی شامل طرزالعمل تسهیل صادرات سنگ‎های قیمتی و نیمه قیمتی گردیده و در جلسه که قرار است پنجشنبه آینده تدویر یابد، نهایی گردیده و غرض تاییدی به شورای عالی اقتصاد ارائه می شود.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۲۱ - ۱۳:۳۱
Background image

مراسم ختم قرآن عظیم الشان و اتحاف دعا به روح شهدای رویدادهای اخیر تروریستی، در وزارت معادن و پترولیم برگزار شد

به اساس هدایت مقام عالی ریاست جمهوری، مراسم ختم قران کریم و فاتحه خوانی به روح شهدای رویدادهای اخیر تروریستی، در وزارت معادن و پترولیم برگزار گردید.

در این مراسم محمد هارون چخانسوری. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۸:۴۶
Background image

سروی حوزه رسوبی (حوزه احتمالی نفت و گاز) کتواز، بعد از انتظار 40 ساله توسط بودجه دولت انجام می یابد

جلسه کمیسیون تدارکات ملی به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، پروژه سروی حوزه رسوبی (حوزه احتمالی نفت و گاز) کتواز را تایید کرد.

سروی هوایی، مقناطیسی و جاذبوی به مساحت. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۸:۴۴
Background image

برای اولین بار، زمینه تسهیل فروش و صادرات سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی افغانستان فراهم شد

جلسه شماره 1 مورخ 15/2/1400 شورای عالی اقتصادی به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، طرزالعمل تسهیل فروش و صادارت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را تائید کرد.

این طرزالعمل. . .

BACK TO NEWS