محمد هارون چخانسوری: ما چنین آینده‎ی را برای سکتور معادن ترسیم نموده‎ایم که هر فرد جامعه از فواید آن مستفید خواهد شد

firoz_admin
شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۶ - ۱۷:۱۸
اهل

محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، بعد از ظهر امروز محمد عتیق ذکی، معین پالیسی و برنامه های استخراجی را به کارمندان وزارت معرفی کرد. 

در آغاز مراسم، محمد حمید یوسفی معین مالی و اداری وزارت معادن و پترولیم، حکم رئیس جمهور را در رابطه به تقرر معین پالیسی و برنامه های استخراجی، قرائت نمود. 

محمد هارون چخانسوری، وزیر معادن و پترولیم ضمن مبارکباد به محمد عتیق ذکی، گفت: وزارت معادن و پترولیم یک سکتور بزرگ حیاتی برای رفاه اقتصادی کشور و مردم است. ما متعهد به ایجاد تحرک پایدار در این سکتور هستیم و برای رسیدن به این هدف، نیاز به جذب کادرهای ورزیدۀ ملی می‎باشد تا به اساس دورنمای وزارت و اولویت های تعریف شده در نقشه راه معادن، برنامه های موثر را ترتیب و تطبیق نماییم. 

محمد هارون چخانسوری افزود: ما چنین آینده‎ی را برای این سکتور ترسیم نموده‎ایم که هر فرد جامعه از فواید آن مستفید خواهد شد، رفاه اقتصادی را تامین خواهد کرد و سطح عواید ملی را افزایش خواهد داد. 

محمد عتیق ذکی، معین پالیسی و برنامه های استخراجی در سخنانش از اعتماد رهبری حکومت و وزارت معادن و پترولیم تشکری کرد و گفت: درک و آگاهی خوب درمورد سکتور معادن کشور دارم و توسط این درک، با تعهد کامل، برای انکشاف این سکتور از تلاش های خویش دریغ نه خواهم ورزید.  

محمد عتیق ذکی گفت: انجام تحقیقات هدفمند، یگانه راه برای یافتن پاسخ‎های منطقی به چالش های فعلی سکتور معادن و ایجاد موثریت در این سکتور خواهد بود. برای اینکه موثریت بیشتر در این سکتور ایجاد شود، نیاز است تا این سکتور به فعالیت های اساسی خویش که نقش پالیسی ساز و نظارت کننده است، تمرکز نماید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۴:۴
Background image

محمد هارون چخانسوری: بامیان به زون صنایع استخراجی مبدل می‎شود

محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، صبح امروز با حاجی سید انور رحمتی والی بامیان، در دفتر کارش دیدار نمود.

درین دیدار، در رابطه به ذخایر معادن ولایت بامیان، به خصوص معدن آهن حاجی. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۹:۱۵
Background image

محمد هارون چخانسوری: تمرکز ما روی تسهیل جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در سکتور صنایع استخراجی کشور است

محمد هارون چخانسوری، وزیر معادن و پترولیم صبح امروز با مسؤولین اتاق تجارت و صنایع اندونیزیا، در مورد فرصت‌‌های موجود سرمایه‌گذاری در سکتور صنایع سکتور استخراجی افغانستان، توسط ویدیو. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۸ - ۱۴:۳۴
Background image

گزارش مختصر از فعالیت های تیم سایزمیک ریاست جیولوجی محیط زیستی معینیت سروی جیولوجی

موضوع: مطالعه و تثبیت ساحات آسیب پذیر و معروض به خطر ناشی از حرکات تکتونیکی

ساحه مورد مطالعه: ولایت بدخشان

هدف مطالعه: ولایت بدخشان از نقطه نظر حرکات تکتونیکی یک زون فعال میباشد، بنآ. . .

BACK TO NEWS