محمد هارون چخانسوری: با توزیع جوازهای معدنکاری به مقیاس کوچک و اعلان پروژه‌های جدید، تحرک لازم در سکتور معادن ایجاد می‌گردد

firoz_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۲ - ۱۷:۶
fff

وزارت معادن و پترولیم امروز مؤرخ 12 جوزا 1400، جواز ۴۳ پروژه معدنکاری به مقیاس کوچک را توزیع نمود. این پروژه‌ها شامل مواد ساختمانی بوده و در ولایت‌های بادغیس، بلخ، بامیان، میدان وردگ، لغمان، ننگرهار، جوزجان، ارزگان، کابل، هرات و کندهار  موقعیت دارند. با تطبیق پروژه‌های متذکره فرصت‌های شغلی برای ۱۵۰۰ تن به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم می‌گردد. همچنان، سرمایه‌گذاران تعهد نموده اند تا در حدود ۱.۳ میلیارد افغانی را در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری نمایند. در ضمن، قرار است مبلغ ۴۵ میلیون افغانی از این پروژه‌ها طور سالانه عواید جمع آوری گردد.

محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، در برنامۀ که به همین منظور در تالار کنفرانس‌های وزارت معادن و پترولیم بعد از ظهر امروز دایر گردیده بود، گفت: با توزیع جوازهای پروژه‌های به معدنکاری مقیاس کوچک، تحرک لازم در سکتور معادن ساختمانی ایجاد می‌گردد. وزیر معادن و پترولیم همچنان در مورد پروژه‌های جدید معادن که شامل 85 پروژۀ معدنکاری به مقیاس کوچک و 23 پروژه معدنکاری به مقیاس بزرگ می‌گردد، معلومات ارائه نمود. پروژه‌های جدید شامل سنگ‌های نیمه قیمتی، سمنت، مس، طلا، تالک، مواد ساختمانی گردیده و در ولایت‌های مختلف کشور می‌باشد.

سپس محترم سخی احمد پیمان، معاون اتاق صنایع و معادن افغانستان به نمایندگی از سکتور خصوصی در مورد علاقمندی سکتور خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این سکتور صحبت نمود. در ضمن از رهبری وزارت معادن وپترولیم در زمینۀ ایجاد تحرک در سکتور معادن ابراز امتنان نمود.

در اخیر برنامه جواز‌های معدنکاری به مقیاس کوچک به متقاضیان/سرمایه‌گذاران مربوط توزیع گردید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱ - ۱۸:۸
Background image

جلسه هماهنگی تطبیق طرزالعمل صادرات سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی تدویر گردید

جلسه هماهنگی تطبیق طرزالعمل صادرات سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی که از سوی شورای عالی اقتصادی به تصویب رسیده بود جهت تطبیق موثر آن امروز در مقر وزارت معادن و پترولیم دایر گردید.

در این. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱ - ۱۲:۵۹
Background image

افغانستان هفتمین راپور ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان ( AEITI ) را نشر نمود

ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان به‌تاریخ 19 جون 2021  مصادف با 29 جوزا 1400 ه ش – راپور هفتم AEITI را نشر نمود. قابل ذکر است که این راپور بگونۀ داخلی توسط گروپ چند جانبه ابتکار. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۵ - ۱۶:۸
Background image

نشست مجمع تجارتی و سرمایه گذاری افغانستان - چک و سلواک برگزار گردید

این نشست با حضور محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، نثار احمد فیضی غوریانی وزیر صعنت و تجارت، عطا الله نصیب رئیس واحد تسهیل سرمایه گذاری، محمد کبیر عیسی خیل رئیس عمومی اداره. . .

BACK TO NEWS