سطح استخراج روزانه نفت در حوزه آمو دریا به 1350 تن افزایش یافت

firoz_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۹ - ۸:۴۶
ss

با حفاری و فعال نمودن 6 حلقه چاه جدید در حوزه نفتی آمو دریا مجموع چاه های فعال به 24 حلقه چاه و سطح  استخراج آن  به 1350 تن نفت در روز افزایش یافت.
حوزه نفتی آمو دریا شامل ولایات سرپل، جوزجان و فاریاب در شمال کشور موقعیت داشته که از  15 حلقه چاه بلاک های قشقری، 6 حلقه چاه بلاک های انگوت و 3 حلقه چاه بلاک های آق دریا روزانه مقدار 1350 تن نفت استخراج میگردد و تصفیه آن توسط سکتور خصوصی در داخل کشور صورت میگیرد.
قابل یاد آوری است در  حوزه نفتی آمودریا در کنار ساخت سرک ها، اعمار ساختمان ها و ذخیره های نفتی در ساحات مختلف، سروی های دوبعدی و سه بعدی نیز در این حوزه نفتی  جریان دارد.
همچنان قرار است تا ختم سال 2024 میلادی 12 حلقه چاه در قشقری، 8 حلقه چاه در زمرد سای، یک حلقه چاه در بازار کمی و 2 حلقه چاه در بلاک های آق دریا حفاری گردد که تعداد مجموعی چاه های فعال حوزه نفتی آمو دریا به 47  حلقه چاه و استخراج روزانه به 3000 تن خواهد رسيد، ان شاء الله.
قابل تذکر میباشد که  که فعلا 1500 نفر از هموطنان عزیز ما به شکل مستقیم و غیر مستقیم در حوزه نفتی آمو دریا مصروف کار هستند که با گذشت هر روز ساحه کاری وسیعتر و فرصت های کاری بیشتر به وجود میاید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۴ - ۱۵:۷
Background image

دیدار سرپرست وزارت معادن و پترولیم با رئیس شرکت گلبهار

شهاب‌الدین دلاور، سرپرست وزارت معادن و پترولیم در دیدارش با رئیس شرکت گلبهار در رابطه به معادن افغانستان، امنیت سر تا سری صحبت نموده گفتند: از تمام سرمایه گذاران ملی و بین الـمللی در. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۴ - ۱۵:۴
Background image

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با قراردادیان معادن نفرایت دیدار نمود

شیخ‌الحدیث شهاب‌الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم به ادامه نشست قبلی شان با قراردادیان معادن نفرایت ولایت ننگرهار در دفتر کار شان دیدار نمود.
در این دیدار قراردایان معادن نفرایت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۴ - ۷:۵۶
Background image

دیدار سرپرست وزارت معادن و پترولیم با تعدادی از شخصیت های علمی و فرهنگی افغان مقیم اروپا

شیخ الحدیث شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم با تعدادی از شخصیت های علمی و فرهنگی افغان مقیم اروپا در دفتر کارش ملاقات نمود.
در این دیدار شخصیت های علمی و فرهنگی افغان مقیم. . .

BACK TO NEWS