تطبیق استراتژی رسمی‌سازی ساحات معدنکاری حرفه‌ای و خودسر آغاز گردید

firoz_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۰:۲۰
qqq

کارگاه یک‌روزه آغاز روند تطبیق استراتژی "رسمی‌سازی ساحات معدنکاری حرفه‌ای و خودسر" با حضورداشت محترم ولی‌الله ځدران معین پالیسی و برنامههای وزارت معادن و پترولیم، رؤسای واحدهای مرکزی و دومی و کارمندان تخنیکی وزارت در تالار کنفرانس‌های این وزارت برگزار گردید.

در این کارگاه مسوولین ریاست‌های پلان‌، نظارت و ارزیابی، محافظت معادن، کادستر، اکتشاف منرال‌ها و کمیته موقت تخنیکی هریک به نوبه خود معلومات لازم را در جهت چگونگی تطبیق این استراتژی ارائه داشتند. همچنان تشریح فارمت جمع‌آوری معلومات جیولوجیکی و اخذ موافقت‌ ادارات ذی‌دخل، چگونکی هماهنگی تیم‌های سروی‌جیولوجی با واحدهای دومی، رهنمود پلان و چگونگی دریافت تعهد معدنکاران خودسر برای اخذ جواز به حاضرین ارایه گردید.

دراین ورکشاپ بعد از بحث و مباحثه پیراموان موضوعات یاد شده، از جانب حاضرین  پیشنهاداتی مبتنی بر حل مشکلات در راستای همکاری مقامات ولایاتی با ریاست های معادن مربوطه،  چالش‌های امنیتی  و سایر موضوعات ارایه گردید که از جانب محترم معین پالیسی و برنامه‌های وزارت برعلاوه هدایات لازم، روی تدویر همچو برنامه‌ها آگاهی‌دهی از استراتژی در ولایت‌ها نیز تاکید صورت گرفت.

در خاتمین بخش برنامه معین وزارت، تعهد حکومت و رهبری وزارت را در راستای جلوگیری از فعالیت‌های خودسر و غیرقانونی تجدید کرده، بیان داشت: «این استراتژی قدم عملی در راستای جلوگیری از معدنکاری خودسر و حرفه‌ای است»؛ همچنان با اشاره به جدیت همکاری کارمندان وزارت در خصوص جلوگیری از فعالیت‌های معدنکاری غیرقانونی، همکاری رهبری وزارت را ابراز داشت.

استراتژی رسمی‌سازی ساحات معدنکاری حرفه‌ای و خودسر؛ مسیر راه جلوگیری از فعالیت‌های معدنکاری غیرقانونی را هموار ساخته و چگونگی رسمی‌سازی این ساحات را در خلال یک سال به تعریف می‌گیرد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۱۳:۲۶
Background image

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با مسؤول برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان دیدار کرد

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم با آقای عبدالله الدرداری مسؤول برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان (UNDP) قبل از ظهر امروز در دفتر کاری‌اش دیدار کرد.

سرپرست وزارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۸:۱۸
Background image

جلسه مشورتی ماموریت افغانستان برای پروژه تاپی تدویر یافت

جلسه مشترک توسط ویدیو کنفرانس میان حکومت افغانستان، بانک انکشاف آسیایی و شرکت تاپی لمیتد روی تطبیق پروژه تاپی، پیشرفت‌های اخیر در پروژه تاپي در افغانستان، کمک‌های مالی بانک انکشاف. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۳:۳۹
Background image

وزارت معادن و پترولیم از روز ملی بیرق طی مراسمی تجلیل به‌عمل آورد

محمد هارون چخانسوری: رفاه اقتصادی افغانستان، پیشرفت اجتماعی، استفاده موثر از منابع و زندگی مشترک افغان‌ها زیر بیرق ملی از ارزش‌های مهم ما است

وزارت معادن و پترولیم صبح امروز طی مراسمی. . .

BACK TO NEWS