تطبیق استراتژی رسمی‌سازی ساحات معدنکاری حرفه‌ای و خودسر آغاز گردید

firoz_admin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۰:۲۰
qqq

کارگاه یک‌روزه آغاز روند تطبیق استراتژی "رسمی‌سازی ساحات معدنکاری حرفه‌ای و خودسر" با حضورداشت محترم ولی‌الله ځدران معین پالیسی و برنامههای وزارت معادن و پترولیم، رؤسای واحدهای مرکزی و دومی و کارمندان تخنیکی وزارت در تالار کنفرانس‌های این وزارت برگزار گردید.

در این کارگاه مسوولین ریاست‌های پلان‌، نظارت و ارزیابی، محافظت معادن، کادستر، اکتشاف منرال‌ها و کمیته موقت تخنیکی هریک به نوبه خود معلومات لازم را در جهت چگونگی تطبیق این استراتژی ارائه داشتند. همچنان تشریح فارمت جمع‌آوری معلومات جیولوجیکی و اخذ موافقت‌ ادارات ذی‌دخل، چگونکی هماهنگی تیم‌های سروی‌جیولوجی با واحدهای دومی، رهنمود پلان و چگونگی دریافت تعهد معدنکاران خودسر برای اخذ جواز به حاضرین ارایه گردید.

دراین ورکشاپ بعد از بحث و مباحثه پیراموان موضوعات یاد شده، از جانب حاضرین  پیشنهاداتی مبتنی بر حل مشکلات در راستای همکاری مقامات ولایاتی با ریاست های معادن مربوطه،  چالش‌های امنیتی  و سایر موضوعات ارایه گردید که از جانب محترم معین پالیسی و برنامه‌های وزارت برعلاوه هدایات لازم، روی تدویر همچو برنامه‌ها آگاهی‌دهی از استراتژی در ولایت‌ها نیز تاکید صورت گرفت.

در خاتمین بخش برنامه معین وزارت، تعهد حکومت و رهبری وزارت را در راستای جلوگیری از فعالیت‌های خودسر و غیرقانونی تجدید کرده، بیان داشت: «این استراتژی قدم عملی در راستای جلوگیری از معدنکاری خودسر و حرفه‌ای است»؛ همچنان با اشاره به جدیت همکاری کارمندان وزارت در خصوص جلوگیری از فعالیت‌های معدنکاری غیرقانونی، همکاری رهبری وزارت را ابراز داشت.

استراتژی رسمی‌سازی ساحات معدنکاری حرفه‌ای و خودسر؛ مسیر راه جلوگیری از فعالیت‌های معدنکاری غیرقانونی را هموار ساخته و چگونگی رسمی‌سازی این ساحات را در خلال یک سال به تعریف می‌گیرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۱۲ - ۱۳:۳۳
Background image

سرپرست‌وزیر معادن و پترولیم با رئیس پوهنتون پولی‌تخنیک کابل دیدار کرد

کابل، 12 حمل 1399

محترم عنایت‌الله مومند سرپرست‌وزارت معادن و پترولیم با محترم محمد سعید کاکر رئیس پوهنتون پولی‌تخنیک کابل، قبل از ظهر امروز در دفتر کارش دیدار و ملاقات کرد.

 

در این. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱/۴ - ۱۱:۲۹
Background image

مطالعات زیست محیطی قبل از معدنکاری در ساحه معدن آهن حاجی‌گک مربوطات ولایت بامیان و میدان‌وردک

تیم ساحوی سروی‌جیولوجی در جریان سال 1398 موظف گردیده بود تا مطالعات قبل از معدنکاری را در ساحه معدن آهن حاجی‌گک در مربوطات ولایت بامیان و میدان‌وردک به اجرا بگذارد، که خوشبختانه تیم. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۲:۱۵
Background image

تدویر جلسه هفته وار کمیته بین الوزارتی در وزارت معادن و پترولیم

جلسه هفته وار کمیته بین الوزارتی تحت ریاست عنایت الله مومند سرپرست وزارت معادن وپترولیم با حضور اعضای آن کمیته شامل نماینده گان وزارت مالیه، عدلیه در اتاق کنفرانس وزارت معادن وپترولیم. . .

BACK TO NEWS