برای نخستین بار (9) تفاهمنامه‌‌ی همکاری میان وزارت معادن و پترولیم و نهادهای دیگر به امضا رسید

firoz_admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۵:۳۴
dfdf

برای نخستین بار (9) تفاهمنامه‌‌ی همکاری میان وزارت معادن و پترولیم و (9) نهاد دیگر [اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، اتاق صنایع و معادن، اتاق تجارت بین‌المللی در افغانستان، اتاق تجارت و صنایع زنان، اتاق تجارت و صنایع افغان-جرمن، اداره ملی حفاظت محیط زیست، پوهنتون کابل، پوهنتون پولی‌تخنیک و کنسرشیوم صلاح] توسط عنایت‌الله مومند معین تخنیکی و سرپرست وزارت معادن و پترولیم قبل از ظهر امروز در تالار کنفرانس‌های این وزارت به امضا رسید.

در این جلسه ابتدا سرپرست وزارت از تشریف‌آوری مهمانان ابراز تشکر و قدردانی نموده و ایجاد همکاری میان وزارت معادن و پترولیم و این نهادها را یک گام نیک برای استفاده از ظرفیت‌های موجود در راستای پیشرفت سکتور صنایع استخراجی کشور خواند.

آقای مومند افزود، «ما می‌خواهیم جهت به وجود آوردن یک میکانیزم مشخص به منظور مشخص ساختن جایگاه شرکا به خصوص سکتور خصوصی در سکتور صنایع استخراجی، این تفاهم‌نامه‌ها را به امضا رسانده تا بتوانیم از ظرفیت‌های موجود سکتور در راستای به دست آوردن عواید بیشتر و تبدیل کردن وزارت از وزارت مصرفی به عایداتی استفاده موثر نماییم». همچنان بیان داشت که با امضای این تفاهم‌نامه‌ها میکانیزم تشریک اطلاعات، حسابدهی و پیگیری مسؤولیت‌های موجود در تفاهم‌نامه‌ها مد نظر بوده و مثمریت کار را بیشتر می‌سازد.

در ادامه هر یک از نمایندگان رهبری نهادهای مذکور به ترتیب در رابطه به موثریت امضای این تفاهم‌نامه‌ها صحبت نموده و از رهبری وزارت معادن و پترولیم جهت ایجاد چنین ابتکار خوب ابراز سپاس و امتنان نمودند.

در اخیر تفاهم‌نامه‌های مذکور توسط عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت معادن و پترولیم و نمایندگان با صلاحیت نهادهای مذکور به امضا رسیده و برنامه به پایان رسید.

 

#وزارت‌معادن‌و‌پترولیم #MoMP

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱ - ۱۱:۴۲
Background image

۳۸ پروژه بزرگ و کوچک معدنکاری و ۱۴۷ پروژه مواد ساختمانی، به داوطلبی سپرده شده است

وزارت معادن و پترولیم در سال مالی ۱۳۹۸، مجموعا ۳۸ پروژه بزرگ و کوچک منرال‌ها و ۱۴۷ پروژه ساحات مواد ساختمانی را در اولویت کاری خود قرار داد و این پروژه ها و ساحات از سوی شورای عالی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۲
Background image

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با نمایندگان بانک جهانی تدویر جلسه داد

عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت معادن و پترولیم با نمایندگان بانک جهانی در خصوص پیشبرد کار پروژه تقویت سیستم گازی افغانستان (AGasProject) که با تمویل مالی بانک جهانی روی کار است، تدویر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۴
Background image

هشتمین جلسه هیئت رهبری وزارت معادن و پترولیم برگزار شد

هشتمین جلسه هیئت رهبری وزارت معادن و پترولیم به منظور تسریع امور کاری وزارت تحت ریاست عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت با اشتراک معین‌های [#سروی‌ جیولوجی، #پالیسی‌ و پلان و #مالی و اداری]،. . .

BACK TO NEWS