برای نخستین بار (9) تفاهمنامه‌‌ی همکاری میان وزارت معادن و پترولیم و نهادهای دیگر به امضا رسید

firoz_admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۵:۳۴
dfdf

برای نخستین بار (9) تفاهمنامه‌‌ی همکاری میان وزارت معادن و پترولیم و (9) نهاد دیگر [اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، اتاق صنایع و معادن، اتاق تجارت بین‌المللی در افغانستان، اتاق تجارت و صنایع زنان، اتاق تجارت و صنایع افغان-جرمن، اداره ملی حفاظت محیط زیست، پوهنتون کابل، پوهنتون پولی‌تخنیک و کنسرشیوم صلاح] توسط عنایت‌الله مومند معین تخنیکی و سرپرست وزارت معادن و پترولیم قبل از ظهر امروز در تالار کنفرانس‌های این وزارت به امضا رسید.

در این جلسه ابتدا سرپرست وزارت از تشریف‌آوری مهمانان ابراز تشکر و قدردانی نموده و ایجاد همکاری میان وزارت معادن و پترولیم و این نهادها را یک گام نیک برای استفاده از ظرفیت‌های موجود در راستای پیشرفت سکتور صنایع استخراجی کشور خواند.

آقای مومند افزود، «ما می‌خواهیم جهت به وجود آوردن یک میکانیزم مشخص به منظور مشخص ساختن جایگاه شرکا به خصوص سکتور خصوصی در سکتور صنایع استخراجی، این تفاهم‌نامه‌ها را به امضا رسانده تا بتوانیم از ظرفیت‌های موجود سکتور در راستای به دست آوردن عواید بیشتر و تبدیل کردن وزارت از وزارت مصرفی به عایداتی استفاده موثر نماییم». همچنان بیان داشت که با امضای این تفاهم‌نامه‌ها میکانیزم تشریک اطلاعات، حسابدهی و پیگیری مسؤولیت‌های موجود در تفاهم‌نامه‌ها مد نظر بوده و مثمریت کار را بیشتر می‌سازد.

در ادامه هر یک از نمایندگان رهبری نهادهای مذکور به ترتیب در رابطه به موثریت امضای این تفاهم‌نامه‌ها صحبت نموده و از رهبری وزارت معادن و پترولیم جهت ایجاد چنین ابتکار خوب ابراز سپاس و امتنان نمودند.

در اخیر تفاهم‌نامه‌های مذکور توسط عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت معادن و پترولیم و نمایندگان با صلاحیت نهادهای مذکور به امضا رسیده و برنامه به پایان رسید.

 

#وزارت‌معادن‌و‌پترولیم #MoMP

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۲
Background image

اولین جلسه تیم‌های تخنیکی بین وزارت معادن و پترولیم و شرکت میتل فورتسکیو آسترالیا برگزار شد

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم، با اعضای کمپنی میتل فورتسکیو گروپ آسترالیایی از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرد. در این ویدیو کنفرانس که محترم عطاء نصیب رئیس واحد تسهیل. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۸:۵۱
Background image

۴۸مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان (AEITI) برگزار شد

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم در ۴۸مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان اشتراک و سخنرانی کرد. در این جلسه برعلاوه اعضای کاری وزارت معادن و. . .

شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۹:۴۴
Background image

محمد هارون چخانسوری در خطاب به اعضای اتاق صنایع و معادن: برای رسیدن به اهداف مشترک، باید باهم کار نماییم، تا شفافیت و تحرک در سکتور تأمین گردیده و برای مردم فرصت‌های کاری ایجاد گردد

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم، در دیدار با محترم شیرباز کمین‌زاده رئیس اتاق صنایع و معادن و شماری از اعضای اتاق متذکره، مشکلات و پیشنهادات آن‌ها را در خصوص قانون. . .

BACK TO NEWS