وزیر معادن و پترولیم با استادان و محصلین پوهنتون هرات دیدار نمود

firoz_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۸:۳۴
vvv

محمد هارون چخانسوری، وزیر معادن و پترولیم در حالیکه وی را محمد عتیق‌ ذکی، معین پالیسی و تسهیل برنامه‌های استخراجی وزارت همراهی می‌نمود دیروز به پوهنتون هرات رفته و با محصلین و استادان پوهنتون هرات دیدار نمود. در برنامۀ که به همین مناسبت در تالار امیر علی شیر نوایی/پوهنتون هرات تدویر یافته بود، نخست محترم سلطان محمد ترکی معاون علمی پوهنتون هرات ضمن عرض خوش آمدید به وزیر معادن و پترولیم و هیئت همراه‌شان، در مورد برنامه‌ها و فعالیت‌های پوهنتون هرات معلومات مفصل ارایه نموده خواهان همکاری رهبری وزارت معادن و پترولیم در زمینۀ راه‌اندازی برنامه‌های مشترک علمی – تحقیقی و کارآموزی در سکتور صنایع استخراجی برای محصلین پوهنتون هرات شد.

سپس محمد هارون چخانسوری از حضور گرم محصلین در این برنامه تشکری نموده، در مورد برنامه‌های وزارت معادن و پترولیم برای ایجاد تحرک در سکتور صنایع استخراجی از طریق تنظیم ساختار اداری وزارت معادن و پترولیم، استفاده و مدیریت مؤثر معلومات جیولوجیکی معادن و تطبیق پروژه‌های جدید در سکتور صنایع استخراجی معلومات ارائه نمود. وزیر معادن و پترولیم همچنان در مورد فرصت‌های بالقوه برای جوانان به ویژه محصلین پوهنتون هرات از طریق ایجاد دیپارتمنت نفت و گاز در پوهنتو هرات، تسهیل فرصت‌های کارآموزی برای محصلین در وزارت معادن و پترولیم و سکتور خصوصی و راه‌اندازی برنامه‌های مشترک در بخش تحقیقات علمی در سکتور صنایع استخراجی صحبت نمود. این نشست با طرح پرسش‌ها از جانب محصلین و ارایه پاسخ‌های قناعت بخش از جانب وزیر معادن و پترولیم به پایان رسید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱ - ۱۸:۸
Background image

جلسه هماهنگی تطبیق طرزالعمل صادرات سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی تدویر گردید

جلسه هماهنگی تطبیق طرزالعمل صادرات سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی که از سوی شورای عالی اقتصادی به تصویب رسیده بود جهت تطبیق موثر آن امروز در مقر وزارت معادن و پترولیم دایر گردید.

در این. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱ - ۱۲:۵۹
Background image

افغانستان هفتمین راپور ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان ( AEITI ) را نشر نمود

ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان به‌تاریخ 19 جون 2021  مصادف با 29 جوزا 1400 ه ش – راپور هفتم AEITI را نشر نمود. قابل ذکر است که این راپور بگونۀ داخلی توسط گروپ چند جانبه ابتکار. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۵ - ۱۶:۸
Background image

نشست مجمع تجارتی و سرمایه گذاری افغانستان - چک و سلواک برگزار گردید

این نشست با حضور محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، نثار احمد فیضی غوریانی وزیر صعنت و تجارت، عطا الله نصیب رئیس واحد تسهیل سرمایه گذاری، محمد کبیر عیسی خیل رئیس عمومی اداره. . .

BACK TO NEWS