دیدار سرپرست وزارت معادن و پترولیم با رئیس اجرائیوی پروژه تاپی و سفیر ترکمنستان در کابل

firoz_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۲:۳۸
www

شیخ الحدیث شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم با حضور انجنیر وحید الله حلیمی معین تخنیکی و ضیاءالرحمن الاریوبی معین پالیسی این وزارت سه شنبه مورخ 8/9/1401 با آقای محمد مراد امانوف رئیس اجرائیوی پروژه تاپی و آقای خواجه عوضوف سفیر ترکمنستان در کابل، ملاقات نمودند.

شیخ الحدیث شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدید به مهمانان گفتند که پروژه پایپ لاین گاز تاپی  یکی از بزرگترین پروژه های اقتصادی و اجتماعی بوده که تطبیق و عملی شدن آن در خاک افغانستان باعث رشد، توسعه و ایجاد فرصت های شغلی و سرمایه گذاری در کشور خواهد گردید و مردم افغانستان و امارت اسلامی نیز بی صبرانه منتظر آغاز کار عملی پروژه تاپی در خاک افغانستان میباشند.

سرپرست وزارت معادن و پترولیم افزودند، ازینکه افغانستان در وضعیت خوب امنیتی قرار دارد بهتر است ازین فرصت استفاده نمائیم و دو کشور افغانستان و ترکمنستان در همکاری با هم کار عملی پروژه تاپی را هرچه زودتر آغاز نماییم.

آقای محمد مراد امانوف رئیس اجرائیوی پروژه تاپی نیز در رابطه به برنامه ها و پیشرفت های  کار پروژه تاپی صحبت نموده گفتند، جانب ترکمنستان به منظور آغاز کار عملی پروژه تاپی به سرعت کار میکند و در آینده نزدیک پلان عمل واضح با جانب افغانستان شریک خواهد شد. همچنان خاطرنشان ساختند که در مورد همکاری ترکمنستان در قسمت ساخت زیربنا های توزیع گاز در ولایت هرات برنامه مشخص ارائه خواهد شد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۲۹
Background image

وزارت معادن و پترولیم در جایگاه نخست جمع آوری عواید قرار گرفت

وزارت معادن و پترولیم (۵۱) فیصد بیشتر از معیار تعیین شده از سوی وزارت مالیه عواید جمع آوری نموده که نسبت به سایر وزارت ها و ادارات در جایگاه نخست از لحاظ جمع آوری بیشترین عواید قرار. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۱۴:۱۱
Background image

دیدار معین تخنیکی وزارت معادن و پترولیم با رئیس پوهنځی جیولوجی و معادن پوهنتون پولی تخنیک کابل

۳/۱۱/۱۴۰۱

انجنیر وحیدالله حلیمی معین تخنیکی وزارت معادن و پترولیم با آقای عبدالرشید اقبال رئیس پوهنځی جیولوجی و معادن پوهنتون پولی تخنیک کابل بمنظور توسعه همکاری ها و ایجاد هماهنگی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۱۴:۳
Background image

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با بزرگان بلخاب  دیدار نمود

شیخ الحدیث شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم  چهار شنبه مورخ 5/11/1401  با بزرگان و متنفذین ولسوالی بلخاب ولایت سرپل در دفتر کارش دیدار کرد.
در نخست بزرگان آن ولسوالی از. . .

BACK TO NEWS