جلسه مشورتی ماموریت افغانستان برای پروژه تاپی تدویر یافت

firoz_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۸:۱۸
32145

جلسه مشترک توسط ویدیو کنفرانس میان حکومت افغانستان، بانک انکشاف آسیایی و شرکت تاپی لمیتد روی تطبیق پروژه تاپی، پیشرفت‌های اخیر در پروژه تاپي در افغانستان، کمک‌های مالی بانک انکشاف آسیایی، پلان عمل پروژه و بخش‌های تخنیکی و اقتصادی برگزار شد.

در این جلسه، به نمایندگی از حکومت افغانستان وزارت معادن و پترولیم، وزارت مالیه، وزارت شهرسازی و اراضی و د افغانستان برشنا شرکت نیز اشتراک داشتند.

در آغاز جلسه، نمایندگان بانک انکشاف آسیایی در مورد پروسه تدارکاتی کمک‌های مالی بانک، پلان مالی و کمک‌های مالی بانک در بخش‌های تخنیکی و عملیاتی معلومات واضح ارائه کردند.

سپس نمایندگان شرکت تاپی لمیتد جهت تطبیق پروژه، در مورد تعهدات کشورهای عضو و آخرین پیشرفت‌های بخش افغانستان صحبت کردند.

همچنان به نمایندگی از حکومت افغانستان محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم به اشتراک کنندگان مجلس گفت: به منظور تطبیق پروژه تاپی در سطح ملی یک هماهنگی ایجاد شده است، تا تعهداتِ را که حکومت افغانستان در بخش تطبیق این پروژه داشته است در مشارکت با شرکای کاری به گونه درست اجرا گردد.

وی افزود که وزارت معادن و پترولیم علاوه بر استملاک زمین‌های مسیر پروژه، در بخش‌های اجتماعی و اقتصادی پروژه، اولویت‌های استفاده از گاز، بازار گاز و ارزیابی‌های اقتصادی هماهنگی کرده است تا در این پروژه تحرک اساسی ایجاد گردد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۱۳:۲۶
Background image

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با مسؤول برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان دیدار کرد

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم با آقای عبدالله الدرداری مسؤول برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان (UNDP) قبل از ظهر امروز در دفتر کاری‌اش دیدار کرد.

سرپرست وزارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۸:۱۸
Background image

جلسه مشورتی ماموریت افغانستان برای پروژه تاپی تدویر یافت

جلسه مشترک توسط ویدیو کنفرانس میان حکومت افغانستان، بانک انکشاف آسیایی و شرکت تاپی لمیتد روی تطبیق پروژه تاپی، پیشرفت‌های اخیر در پروژه تاپي در افغانستان، کمک‌های مالی بانک انکشاف. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۳:۳۹
Background image

وزارت معادن و پترولیم از روز ملی بیرق طی مراسمی تجلیل به‌عمل آورد

محمد هارون چخانسوری: رفاه اقتصادی افغانستان، پیشرفت اجتماعی، استفاده موثر از منابع و زندگی مشترک افغان‌ها زیر بیرق ملی از ارزش‌های مهم ما است

وزارت معادن و پترولیم صبح امروز طی مراسمی. . .

BACK TO NEWS