وزارت معادن و پترولیم برای انکشاف و مصئونیت معلومات جامع درمورد معادن و هایدروکارین ها (نفت و گاز)، سیستم الکترونیکی منظم یا سیستم مدیریت معلومات را ایجاد می کند

firoz_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۵ - ۷:۸
ddd

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم، نخستین نشست کاری را با تیم اجرایی و حمایتی بانک جهانی از طریق ویدیو کنفرانس در مورد پروژه‌های هایدروکاربن (نفت و گاز) و توسعه سکتور برگزار کرد.

در آغاز جلسه، مراحل تدارکاتی پروژه‌های نفت و گاز مورد بحث قرار گرفت و تصمیم اتخاذ گردید که پلان زمان‌بندی مشخص برای روند کلی تدارکات پروژه‌های نفت و گاز تعیین شود، تا وظایف و مسئولیت‌ها به واضح گردیده و در بخش های نفت و گاز پیشرفت و تحرک لازم ایجاد گردد.

در این جلسه برعلاوه استخدام و اولویت‌های شرکت مدیریت کننده پروژه پایپ‌لاین انتقال گاز، در مورد ظرفیت‌سازی و مدیریت سکتور نفت و گاز نیز بحث شد.

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم، گفت: "ما یک سیستم الکترونیکی منظم یا سیستم مدیریت معلومات برای ایمن سازی و انکشاف اطلاعات مربوط به معادن و هایدروکاربن‌ها را ایجاد خواهیم کرد تا بتوانیم یک محیط کارآمد برای طبقه بندی و استفاده از معلومات را فراهم کنیم."

در پایان این نشست پیشرفت‌های افغانستان در سازمان ابتکار شفافیت صنایع استخراجی (EITI) مورد بحث قرار گرفت؛ انتظار می‌رود که افغانستان به زودی عضویت خود را در این سازمان دوباره به دست آورد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۹ - ۸:۳۴
Background image

محمد هارون چخانسوری: ما برنامه های کاری خویش را با درنظرداشت اصل شفافیت، ایجاد فرصت های کاری و افزایش عواید ملی، مطابق نقشه راه معادن طرح ریزی میکنیم

محمد هارون چخانسوری، وزیر معادن و پترولیم در برنامه حسابدهی دولت به ملت که در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت راه اندازی گردیده بود، در مورد دستاوردهای عمده این وزارت در بخش های سروی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۸ - ۱۱:۹
Background image

لایحه وظایف جدید و پروسیجر عملیاتی گروپ چندجانبه تصویب و اعضای اسبق این گروپ مورد تقدیر قرار گرفتند

تحت ریاست محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، جلسه معرفت و مشاوره گروپ جانبه (MSG) برگزار گردید. در این جلسه، اعضای اسبق و جدید این گروپ اشتراک داشتند و هدف آن تصویب لایحه وظایف. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۴:۴
Background image

محمد هارون چخانسوری: بامیان به زون صنایع استخراجی مبدل می‎شود

محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، صبح امروز با حاجی سید انور رحمتی والی بامیان، در دفتر کارش دیدار نمود.

درین دیدار، در رابطه به ذخایر معادن ولایت بامیان، به خصوص معدن آهن حاجی. . .

BACK TO NEWS