وزارت معادن و پترولیم برای انکشاف و مصئونیت معلومات جامع درمورد معادن و هایدروکارین ها (نفت و گاز)، سیستم الکترونیکی منظم یا سیستم مدیریت معلومات را ایجاد می کند

firoz_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۵ - ۷:۸
ddd

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم، نخستین نشست کاری را با تیم اجرایی و حمایتی بانک جهانی از طریق ویدیو کنفرانس در مورد پروژه‌های هایدروکاربن (نفت و گاز) و توسعه سکتور برگزار کرد.

در آغاز جلسه، مراحل تدارکاتی پروژه‌های نفت و گاز مورد بحث قرار گرفت و تصمیم اتخاذ گردید که پلان زمان‌بندی مشخص برای روند کلی تدارکات پروژه‌های نفت و گاز تعیین شود، تا وظایف و مسئولیت‌ها به واضح گردیده و در بخش های نفت و گاز پیشرفت و تحرک لازم ایجاد گردد.

در این جلسه برعلاوه استخدام و اولویت‌های شرکت مدیریت کننده پروژه پایپ‌لاین انتقال گاز، در مورد ظرفیت‌سازی و مدیریت سکتور نفت و گاز نیز بحث شد.

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم، گفت: "ما یک سیستم الکترونیکی منظم یا سیستم مدیریت معلومات برای ایمن سازی و انکشاف اطلاعات مربوط به معادن و هایدروکاربن‌ها را ایجاد خواهیم کرد تا بتوانیم یک محیط کارآمد برای طبقه بندی و استفاده از معلومات را فراهم کنیم."

در پایان این نشست پیشرفت‌های افغانستان در سازمان ابتکار شفافیت صنایع استخراجی (EITI) مورد بحث قرار گرفت؛ انتظار می‌رود که افغانستان به زودی عضویت خود را در این سازمان دوباره به دست آورد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۱۳:۲۶
Background image

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با مسؤول برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان دیدار کرد

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم با آقای عبدالله الدرداری مسؤول برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان (UNDP) قبل از ظهر امروز در دفتر کاری‌اش دیدار کرد.

سرپرست وزارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۸:۱۸
Background image

جلسه مشورتی ماموریت افغانستان برای پروژه تاپی تدویر یافت

جلسه مشترک توسط ویدیو کنفرانس میان حکومت افغانستان، بانک انکشاف آسیایی و شرکت تاپی لمیتد روی تطبیق پروژه تاپی، پیشرفت‌های اخیر در پروژه تاپي در افغانستان، کمک‌های مالی بانک انکشاف. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۳:۳۹
Background image

وزارت معادن و پترولیم از روز ملی بیرق طی مراسمی تجلیل به‌عمل آورد

محمد هارون چخانسوری: رفاه اقتصادی افغانستان، پیشرفت اجتماعی، استفاده موثر از منابع و زندگی مشترک افغان‌ها زیر بیرق ملی از ارزش‌های مهم ما است

وزارت معادن و پترولیم صبح امروز طی مراسمی. . .

BACK TO NEWS