قرارداد استخراج معادن مرمر کنر-ننگرهار و تراورتین پروان از سوی سرپرست وزارت معادن و پترولیم با شرکت برنده به امضا رسید

firoz_admin
شنبه ۱۳۹۹/۲/۱۳ - ۱۰:۳۶
ooo

کابل، 2 ثور 1399
دو قرارداد استخراج معادن به مقیاس بزرگ "مرمر کنر-ننگرهار" و "تراورتین لولنج پروان"، قبل از ظهر امروز با حضورداشت جلالتمآب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس از سوی عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت معادن و پترولیم و محمد آصف ستانکزی رئیس شرکت "نچرل ستون" امضا شد.

شرکت نچرل‌ستون (Natural Stone) داوطلب برتر این پروژه‌ها، بر اساس این قرادادها تعهد نموده است که حدود 1 عشاریه 77 میلیون دالر امریکایی را در پروژه‌های متذکره سرمایه‌گذاری نموده و در جریان اکتشاف برای حدود دو هزار نفر به گونه مستقیم و غیرمستقیم فرصت کار را مساعد می‌سازد.

قابل ذکر است که شرکت متذکره تا اکنون حدود 15 میلیون دالر امریکایی را در بخش‌های پروسس و صادرات سنگ‌های نیمه‌قیمتی سرمایه‌گذاری نموده و تعهد دارد تا در آینده‌ نزدیک این رقم را به 20 میلیون دالر برساند.

وزارت معادن و پترولیم مطابق نقشه‌راه جهت مبدل‌سازی وزارت به یک منبع مهم عایداتی در نظر دارد تا چند روز دیگر قراردادهای منرال‌های صنعتی از قبیل تالک، مرمر و سمنت را نیز به امضا برساند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۰:۵۹
Background image

چخانسوری: افغانستان عضویت خود را دوباره در سازمان ابتکار شفافیت صنایع استخراجی به زودی به دست می‌آورد

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم، صبح امروز در 47مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان (AEITI) صحبت کرد.

در این نشست که از طریق ویدیو کنفرانس. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۰:۳۷
Background image

متن سخنرانی محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم در ۴۷مین جلسه گروپ چندجانبه (AEITI)

بسم الله الرحمن الرحیم

ګرانو هیوادوالو،‌ د رسنیو محترمو استازو، درنو همکارانو، او د څو اړخیز ګروپ محترمو غړو، اسلام و علیکم و رحمته الله و برکاته!

با تاسف فراوان، امروز یکی از شخصیت. . .

شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۹:۱
Background image

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم با نمایندگان بانک جهانی از طریق ویدیو کنفرانس صحبت نمود

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم عصر امروز با نمایندگان بانک جهانی در خصوص سکتور صنایع استخراجی، به ویژه در مورد وضعیت، پیشرفت و اولویت‌های پروژه‌ گاز افغانستان، از. . .

BACK TO NEWS