سرپرست وزارت معادن و پترولیم با رئیس شرکت پایپ‌لاین تاپی لمیتد (TPCL) و سفیر ترکمنستان در افغانستان دیدار کرد

firoz_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۰ - ۸:۵۴
dgh

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم با آقای محمد مراد امانوف رئیس شرکت پایپ‌لاین تاپی لمیتد (TPCL) و آقای اویزوف خواجه سفر، سفیر ترکمنستان در افغانستان در دفتر کار اش دیدار کرد.

در این دیدار برعلاوه اهمیت پروژه تاپی، روی آخرین پیشرفت‌ها و پلان‌های پروژه صحبت شد. همچنان آقای مراد امانوف رئیس شرکت پایپ‌لاین تاپی لمیتد، به اساس راهکار ها، در مورد پیشرفت بخش‌های تخنیکی، اقتصادی و حقوقی پروژه معلومات ارائه کرد و اطمینان داد که برای آغاز کار ساختمانی پروژه آمادگی لازم دارند و هرچه زودتر امور ساختمانی پروژه مذکور در افغانستان آغاز خواهد شد.

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم گفت: ما به هدف تطبیق پروژه تاپی با ادارات ذی‌ربط هماهنگی کرده ایم تا تحرک اساسی در پروژه ایجاد گردد. وی همچنان افزود، با ادارات ذی‌ربط در بخش‌های اقتصادی و اجتماعی پروژه از نزدیک کار خواهیم کرد تا در پروژه فرصت‌های کاری برای مردم ایجاد گردد.

آقای چخانسوری گفت: افغانستان بخاطر پیشرفت صنعت به انرژی برق ضرورت دارد و ما می‌توانیم از گاز پروژه تاپی در بخش تولید برق استفاده نماییم و برای ولایت‌های که در مسیر پروژه تاپی قرار دارند، زمینه استفاده موثر گاز را مساعد سازیم.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۹:۴۴
Background image

محمد هارون چخانسوری در خطاب به اعضای اتاق صنایع و معادن: برای رسیدن به اهداف مشترک، باید باهم کار نماییم، تا شفافیت و تحرک در سکتور تأمین گردیده و برای مردم فرصت‌های کاری ایجاد گردد

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم، در دیدار با محترم شیرباز کمین‌زاده رئیس اتاق صنایع و معادن و شماری از اعضای اتاق متذکره، مشکلات و پیشنهادات آن‌ها را در خصوص قانون. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۱۲:۳۴
Background image

اقدامات عاجل برای حل مشکلات موجود در پروژه مس عینک روی دست گرفته می‌شود

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم، صبح امروز با آقای وانگ‌یو سفیر کشور چین مقیم کابل در دفتر کارش دیدار نمود.

در این دیدار در مورد پروژه‌های کشور چین در سکتور صنایع. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۱۱ - ۱۴:۸
Background image

ملاقات سرپرست وزارت معادن و پترولیم با مشاور ارشد مقام ریاست جمهوری

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم با محترم کبیر عیسی‌خیل مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور حقوقی دیدار کرد.

در این دیدار در مورد چگونگی وضعیت پروژه مس عینک و. . .

BACK TO NEWS