ذخایر و منابع منرالی مس در افغانستان

firoz_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۱۰:۴۳
ییی

ذخایر و منابع منرالی مس در افغانستان از لحاظ جنتیکی در بین احجار با تشکیل‌های مختلف در زون‌های تکتونیکی متفاوت گسترش داشته و نتایج تحقیقات جیولوجیکی و جیوفیزیکی در محدوده خاک افغانستان توسط جیولوجیست‌های داخلی و خارجی، نشانه‌های موجودیت منرال مس را در چهار زون نمایش داده است:

• ساحه مس‌دار بلخ‌آب در تهداب پلاتفورم شمال
• ساحه مس‌دار کفترغار و سرخ‌شیله در کتله وسطی جنوب
• ساحه مس‌دار کتله تکتونیکی دربرگیرنده ذخیره بزرگ مس عینک، ظواهر مس دربند، جوهر و (۹۴) ظواهر منرالی مس در مرکز
• ساحه مس دار زون شیدا، شیندند،کشمیران، دوساز و نمک‌سار، کندلان ولایت زابل، آهن‌کشان و سیکو در بلاک قلعه نو، زون غرب

#مس #وزارت_معادن_و_پترولیم MoMP#

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۵ - ۷:۸
Background image

وزارت معادن و پترولیم برای انکشاف و مصئونیت معلومات جامع درمورد معادن و هایدروکارین ها (نفت و گاز)، سیستم الکترونیکی منظم یا سیستم مدیریت معلومات را ایجاد می کند

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم، نخستین نشست کاری را با تیم اجرایی و حمایتی بانک جهانی از طریق ویدیو کنفرانس در مورد پروژه‌های هایدروکاربن (نفت و گاز) و توسعه سکتور. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۵ - ۷:۶
Background image

وزارت معادن و پترولیم در جلسه ماهانه با شرکای بلند رتبهٔ پروژه‌های هایدروکاربن (نفت و گاز) به سرعت عمل در پروژه‌ها و هماهنگی میان شرکا تأکید کرد

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم از طریق ویدیو کنفرانس در نشست ماهانه شرکای بلند رتبه پروژه‌های نفت‌وگاز شرکت کرد. در این نشست در مورد کار ساختمان پایپ‌لاین گاز شبرغان. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۳ - ۱۲:۴۱
Background image

وزارت معادن و پترولیم از ظرفیت‌های علمی پوهنتون پولی‌تخنیک کابل جهت ایجاد تحرک در سکتور معادن استفاده می‌نماید

وزارت معادن و پترولیم به خاطر ایجاد تحرک لازم در سکتور معادن و استفاده از تجارب نیروی اکادمیک، قراردادهای مشورتی را با تعدادی از اساتید پیشین و فعلی پوهنتون پولی‌تخنیک کابل امضا کرده. . .

BACK TO NEWS