جلسه گزارش‌دهی در رابطه به فعالیت‌ها و کارکردهای معینیت‌های چهارگانه وزارت معادن و پترولیم برگزار گردید

firoz_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲ - ۱۰:۲۸
123

جلسه‌ی گزارش‌دهی تحت رهبری محترم عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت معادن و پترولیم در رابطه به فعالیت‌ها و کارکردهای معینیت‌های چهارگانه [تخنیکی، سروی‌جیولوجی، پالیسی‌وبرنامه‌ها و مالی‌واداری] در اتاق جلسات این وزارت برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا معینیت سروی‌جیولوجی از کارکردها و دست‌آوردهای خود را در سال مالی 1398 گزارش ارایه نمود که شامل تثبیت (22) ساحه معدنی، ارزیابی و مطالعات محیط زیستی قبل از معدنکاری، تثبیت ساحات آسیب پذیر و تشکیل کمیته‌ها در بخش‌های سروی‌جیولوجی و نظارت و ارزیابی راپور‌های ولایتی می‌گردید.

سپس معینیت مالی‌و‌اداری در رابطه به مصرف (99) % بودجه تعیین شده وزارت برای سال 98، حل مشکلات کارمندان وزارت، عقد و تطبیق قراردادها و جمع‌آوری عواید از (16) شرکت تولیدی گزارش ارایه نمود.

همچنان معینیت پالیسی‌وبرنامه‌ها در رابطه به انکشاف چارچوب حقوقی، ارایه خدمات حقوقی، نهایی‌سازی مقرره معدنکاری و تصویب آن توسط کابینه، مقرره امتیازات ساحوی کارکنان معادن، مرور و تطبیق نقشه‌راه معدنکاری و استراتژی اصلاحات وزارت، تطبیق سفارشات تعهد شده، طرح و توسعه پالیسی و استراتژی گزارش ارایه نمود.

در اخیر معینیت تخنیکی در رابطه به قراردادهای عقد شده، لست پروژه‌های نهایی‌شده که به شورای عالی اقتصادی گسیل شده است، طی مراحل صدور جواز معادن به مقیاس کوچک، ارزیابی قراردادهای فعال معدنکاری، صدور اجازه‌نامه پروسس مواد منرالی، مدیریت قراردادهای فعال و تطبیق سیستم الکترونیک کادستر گزارش‌های خود را ارائه نمودند.

رهبری وزارت معادن و پترولیم متعهد است تا اهداف تعیین شده در سال مالی 1399 را به موقع معینه تعقیب نموده و باعث انکشاف سکتور صنایع استخراجی گردد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۸:۵۱
Background image

۴۸مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان (AEITI) برگزار شد

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم در ۴۸مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان اشتراک و سخنرانی کرد. در این جلسه برعلاوه اعضای کاری وزارت معادن و. . .

شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۹:۴۴
Background image

محمد هارون چخانسوری در خطاب به اعضای اتاق صنایع و معادن: برای رسیدن به اهداف مشترک، باید باهم کار نماییم، تا شفافیت و تحرک در سکتور تأمین گردیده و برای مردم فرصت‌های کاری ایجاد گردد

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم، در دیدار با محترم شیرباز کمین‌زاده رئیس اتاق صنایع و معادن و شماری از اعضای اتاق متذکره، مشکلات و پیشنهادات آن‌ها را در خصوص قانون. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۱۲:۳۴
Background image

اقدامات عاجل برای حل مشکلات موجود در پروژه مس عینک روی دست گرفته می‌شود

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم، صبح امروز با آقای وانگ‌یو سفیر کشور چین مقیم کابل در دفتر کارش دیدار نمود.

در این دیدار در مورد پروژه‌های کشور چین در سکتور صنایع. . .

BACK TO NEWS