آغاز روند اخراج و توقف فعالیت ریگریشن‌های خودسر از منطقه ارغندی و پغمان کابل؛ به هدف مبارزه با عوامل آلودگی هوا

firoz_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۸:۵۸
ddddd

در ادامه روند مبارزه با عوامل آلودگی هوا، روز گذشته توسط هیات دولتی از اداره‌ ملی‌ #حفاظت‌محیط‌زیست، وزارت‌های #معادن‌و‌پترولیم و #امور‌داخله و #شاروالی کابل؛ روند اخراج شرکت‌های خودسر تولید مواد ساختمانی از ساحه ارغندی و ولسوالی پغمان کابل آغاز شد.

این دستگاه‌ها که شامل ریگریشن‌ها، خشت‌پزی‌ها و دستگاه‌های تولید گچ می‌شوند، به عنوان عامل و شریان‌های اصلی تولید دود و گازهای سمی که برای هوا و محیط زیست خطرناک است؛ یاد می‌شود.

این دستگاه‌ها شامل ۱۹ کارخانه تهیه و آماده‌سازی ریگ، ۱۳ باب خشت پزی و ۳۳ کارخانه تولید گچ می‌شود که به گونه خودسر فعالیت داشته و کار اخراج و یا هم توقف فعالیت‌های شان آغاز گردید.

#وزارت‌معادن‌و‌پترولیم #MoMP

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۱۳:۲۶
Background image

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با مسؤول برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان دیدار کرد

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم با آقای عبدالله الدرداری مسؤول برنامه انکشافی ملل متحد در افغانستان (UNDP) قبل از ظهر امروز در دفتر کاری‌اش دیدار کرد.

سرپرست وزارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۸:۱۸
Background image

جلسه مشورتی ماموریت افغانستان برای پروژه تاپی تدویر یافت

جلسه مشترک توسط ویدیو کنفرانس میان حکومت افغانستان، بانک انکشاف آسیایی و شرکت تاپی لمیتد روی تطبیق پروژه تاپی، پیشرفت‌های اخیر در پروژه تاپي در افغانستان، کمک‌های مالی بانک انکشاف. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۳:۳۹
Background image

وزارت معادن و پترولیم از روز ملی بیرق طی مراسمی تجلیل به‌عمل آورد

محمد هارون چخانسوری: رفاه اقتصادی افغانستان، پیشرفت اجتماعی، استفاده موثر از منابع و زندگی مشترک افغان‌ها زیر بیرق ملی از ارزش‌های مهم ما است

وزارت معادن و پترولیم صبح امروز طی مراسمی. . .

BACK TO NEWS