کابینه طرح عقد قرارداد اکتشاف، بهره‌برداری و پروسس سنگ مرمر کنر-ننگرهار و تراورتین پروان را مورد تصویب قرار داد

firoz_admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۴:۴۶
بب

عنایت‌الله مومند معین تخنیکی و سرپرست وزارت معادن و پترولیم، روز گذشته در جلسه کابینه گزارش مذاکرات پروژه‌های (مرمر کنر – ننگرهار) و (تراورتین پروان) را به جلسه مطرح و متقاضی منظوری عقد قرارداد اکتشاف، بهره برداری و پروسس سنگ مرمر و تراورتین با شرکت داخلی نیچرل‌ستون که در صنعت استخراج و پروسس سنگ‌های طبیعی تزئینی فعالیت دارد را از جلسه کابینه نموده و پیشنهاد نمود تا به اساس قانون جدید معادن ساحه پروژه‌های متذکره که هر کدام بزرگتر از (۱) کیلومتر است به حیث ساحات معدنکاری به مقیاس بزرگ تعیین گردد.

کابینه، تقاضای وزارت معادن در بخش قرارداد اکتشافی معادن مذکور را مورد تصویب قرار داده و وزارت را موظف نمود تا مرحله بهره‌برداری را با درنظرداشت وضع معیارهای مشخص تصحیح و به جلسات بعدی کابینه ارائه نماید.

همچنان سرپرست وزارت تقاضای تائید روند اعلان ساحات معدنکاری دارای مواد ساختمانی را به جلسه مطرح نمود که مورد تصویب قرار گرفت.

#وزارت‌معادن‌و‌پترولیم #MoMP

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۴
Background image

هشتمین جلسه هیئت رهبری وزارت معادن و پترولیم برگزار شد

هشتمین جلسه هیئت رهبری وزارت معادن و پترولیم به منظور تسریع امور کاری وزارت تحت ریاست عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت با اشتراک معین‌های [#سروی‌ جیولوجی، #پالیسی‌ و پلان و #مالی و اداری]،. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۴۴
Background image

سرپرست وزارت معادن  و پترولیم با مسؤولین کمپنی سِلک رود دیدار و ملاقات کرد

 عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت معادن  و پترولیم با مسؤولین کمپنی سِلک رود [قراردادی پروژه مس شیدا] در دفتر کارش ملاقات کرد.

در این نشست دو طرف روی پیشرفت‌کار در راستای اکتشاف ظواهر. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۲:۵۷
Background image

جلسه هفته‌وار پلان عملیاتی ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان برگزار شد

جلسه هفته‌وار پلان عملیاتی ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان (AEITI) به ریاست ولی‌الله ځدران معین پالیسی و برنامه‌های وزارت معادن و پترولیم در اتاق کنفرانس‌های این وزارت برگزار. . .

BACK TO NEWS