فراخوان مشارکت دولتداری باز در باره جمع آوری موضوعات پیشنهادی اقشار مختلف جامعه جهت شمولیت در  برنامه عمل ملی-3

firoz_admin
شنبه ۱۴۰۰/۵/۲ - ۱۴:۳۷
rer

پروسه تدوین برنامه عمل ملی-3 مشارکت دولتداری باز دولت جمهوری اسلامی افغانستان عنقریب آغاز می­گردد.

براساس رهنمودهای مشارکت دولتداری باز (OGP)، برنامه های عمل ملی کشورهای عضو در مشارکت با نهادهای مدنی تدوین و ترتیب می­گردد. دولت جمهوری اسلامی افغانستان از زمان عضویت در مشارکت دولتداری باز تا کنون در روشنایی رهنمودهای مزبور دو برنامه عمل ملی را تدوین نموده است.

برنامه عمل ملی-1 موفقانه تطبیق گردیده و برنامه عمل ملی-2 با مشارکت گسترده نهادهای جامعه مدنی و شهروندان تدوین و در مراحل پایانی تطبیق قراردارد. برنامه عمل ملی–2 دولت ج.ا.ا. دارای 18 تعهد دورنگر می‌باشد که با تطبیق آن شفافیت و حسابدهی در عرضه خدمات عامه افزایش یافته و مزید بر آن سطح مشارکت عامه را در تدوین پالیسی‌های ملی مساعد می‌سازد. طور نمونه می توان از "مقرره ثبت و بررسی مالکیت ذینفع" که در راستای ارتقای شفافیت، حسابدهی و پاسخگویی تدوین و به تصویب رسیده است، یاد آوری نمود. یقیناً، با تطبیق درست آن می توان از انواع جرایم مالیاتی ( فرار مالیاتی، پول شوئی، تمویل تروریزم و قاچاق مواد مخدر) جلوگیری بعمل آورد.

از آنجائیکه زمان تطبیق برنامه عمل ملی-2 رو به اتمام است و اکثریت  تعهدات آن تکمیل گردیده ، دولت ج.ا.ا در نظر دارد پروسه تدوین برنامه عمل ملی-3 مشارکت دولتداری باز را آغاز نماید، لذا از تمامی وزارت‌خانه‌ها، ادارات مستقل، نهادهای جامعه مدنی، رسانه ها، سکتور تعلیمی و تحصیلی، سکتورخصوصی و شهروندان تقاضا به عمل می آید تا موضوعات پیشنهادی شانرا که مرتبط با (شفافیت، حسابدهی، بهبود و ارتقای مشارکت شهروندان در تدوین و تطبیق پالیسی های عامه و استفاده از تکنالوژی نوین) باشند، جهت شمولیت در برنامه عمل ملی-3 الی تاریخ 31 اسد 1400 به ایمیل ادرس های ذیل ارسال نموده، ممنون سازند.

Faisal.stanekzai2@gmail.com  وinfo@ogpa.gov.af   

شایان ذکر است که سکرتریت دولتداری باز تنها تسهیل کنندۀ پروسه تدوین برنامه های عمل ملی کشور است و موضوعات پیشنهادی شما، پس از توحید به مراجع مربوطه به ویژه مجمع عمومی مجتمع مشارکت دولتداری باز افغانستان پیشکش خواهد شد.

جهت معلومات بیشتر به وبسایت مشارکت دولتداری باز مراجعه نمائید.  https://ogpa.gov.af 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۱/۱۲ - ۱۳:۴۱
Background image

سفر معین تخنیکی وزارت معادن و پترولیم به ولایت سرپل

دیپلوم انجنیر وحیدالله حلیمی معین تخنیکی وزارت معادن و پترولیم یکشنبه مورخ 6/1/1402 ، با محترم انجنیر قیس بلال رئیس منابع هایدرو کاربن‌ها به ولایت سرپل بمنظور ایجاد کمیته نظارتی ولایت. . .

شنبه ۱۴۰۲/۱/۱۲ - ۱۳:۳۴
Background image

سفر معین تخنیکی وزارت معادن و پترولیم به ولایت جوزجان

دیپلوم انجنیر وحیدالله حلیمی معین تخنیکی وزارت معادن و پترولیم سه‌شنبه مورخ8/1/1402 با هیئت همراه شان طی سفر رسمی به ولایت جوزجان رفته و ازتمامی بخش های تفحصات چون: جیوفزیک، ترانسپورت،. . .

شنبه ۱۴۰۲/۱/۱۲ - ۱۳:۲۶
Background image

سفر معین تخنیکی وزارت معادن و پترولیم به ولایت بلخ

دیپلوم انجنیر وحیدالله حلیمی معین تخنیکی وزارت معادن و پترولیم با محترم انجنیر قیس بلال رئیس منابع هایدرو کاربن‌ها چهارشنبه مورخ 9/1/1402 ، طی سفر رسمی عازم ولایت بلخ گردیده، با والی،. . .

BACK TO NEWS