جلسه پیگیری تعهدات وزارت معادن و پترولیم برای تطبیق سفارشات محوله برگزار شد

firoz_admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۶ - ۹:۱۲
sd

جلسه پیگیری تعهدات وزارت معادن و پترولیم برای تطبیق سفارشات نهادهای بین‌المللی؛ شامل ستندردهای رفع تعلیق عضویت افغانستان از [ابتکار شفافیت برای سکتور صنایع استخراجی] (EITI)، سفارشات کمیته [مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه علیه فساد اداری] (MEC)، بنچمارک‌های اتحادیه اروپا، میثاق همکاری‌های افغانستان و ایالات متحده امریکا، تعهدات افغانستان در کنفرانس جینوا و بنچمارک‌های صندوق وجهی بین‌المللی پول برای افغانستان؛ تحت ریاست محترم عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت معادن و پترولیم بعد از ظهر امروز برگزار گردید.

این مجلس که با اشتراک معین پالیسی و پلان وزارت معادن و پترولیم [محترم ولی‌الله ‌‌ځدران]، رؤسا، نمایندگان جامعه‌مدنی، نمایندگان EITI و مسوولین بخش از وزارت محترم مالیه برگزار شده بود، روی چگونگی تطبیق سفارشات و رفع موانع فراراه آن بحث و تبادل دیدگاه صورت گرفت.

در جلسه متذکره سرپرست وزارت، پیرامون پیشرفت‌کار و چگونگی رفع چالش‌های فراراه تطبیق سفارشاتِ در جریان کار قرار دارند، هدایات لازم را ارائه داشته و خواهان ارائه گزارش پیشرفت‌کار در جلسه بعدی شد.

وزارت معادن و پترولیم متعهد به شفافیت و توسعه سکتور صنایع استخراجی در چارچوب قوانین نافذه کشور و تعهدات بین‌المللی می‌باشد.

#وزارت_معادن_و_پترولیم #MoMP

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۸:۳۲
Background image

محمد هارون چخانسوری: "ما زمینه را برای مشارکت مردم در سکتور معادن فراهم می‌نماییم"

بعد از ظهر امروز جلسه مشترک وزارت معادن و پترولیم و اداره مستقل ارگان‌های محل، بر اساس مصوبه کابینه، با والیان 34 ولایت و رئیس‌های معادن ولایات از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد.

در آغاز. . .

شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۸:۲۹
Background image

وزارت معادن و پترولیم با وزارت دولت در امور شهدا و معلولین تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

بر اساس این تفاهم‌نامه، وزارت معادن و پترولیم برای رسیدن به خودکفایی، مشارکت اجتماعی، رسیدگی به مشکلات و چالش‌ها و تغییر زندگی اجتماعی معلولین؛ فرصت‌های شغلی را برای معلولین و ورثه شهدا. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۷:۵۳
Background image

محمد هارون چخانسوری: "اگر مقروضین در مدت ۳۰ روز آینده تمامی مقروضیت های خویش را پرداخت نه نمایند، از سوی این وزارت به کمیسیون حصول قروض دولت در لوی څارنوالی معرفی میگردند"

جلسه مشترک حصول قروضِ عواید معادن، بعد از ظهر امروز به ریاست محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم با حضورداشت محترم قیس باوری، مرستیال لوی څارنوالی در امور مبارزه با فساد. . .

BACK TO NEWS