برگزاری سومین جلسه ای هماهنگی با دونرها

Feroz_momp
شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۱۵:۳۸
doner m

سومین جلسه ای دونر ها تحت ریاست محترمه نرگس نهان سرپرست وزارت معادن و پترولیم، با اشتراک معین صاحبان، روسا ،نماینده گان جامعه مدنی، نماینده های سفارت های انگلستان، اتحادیه اروپا، جاپان، اندونزیا، هند، نماینده های SIGAR یا بازرس ویژه در امور افغانستان و نماینده های USAID به روز پنجشنبه مورخ ۲۳ جوزا ۱۳۹۸ در مقر بانک جهانی در کابل برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا محترمه نهان از تشریف آوری مهمانان و همکاری آنان با وزارت معادن و پترولیم قدردانی به عمل آورده و جلسه را با تشریح کردن دستاورد ها ،کارکرد ها و ضروریات وزارت معادن و پترولیم طی یک سال گذشته آغاز نمود.

متعاقبا حامد بریوال مشاور ارشد مقام وزارت در رابطه به پیشرفت های وزارت معادن و پترولیم که شامل تازه ترین معلومات در رابطه به قانون منرال ها و هایدروکاربن ها، چارچوب های قانونی، پالیسی ها و استراتیژی ها، مدیریت قراردادها، حکومت داری الکترونیکی و مشکلات فرا راه وزارت از زمان برگزاری دومین جلسه ای هماهنگی بدینسو را مورد بحث قرارداد.

بعدا حسین داد شفایی معین سروی جیولوژی وعنایت الله مومند معین تخنیکی وزارت معادن و پترولیم در رابطه به ۳۶ پروژه ای تصویب شده از طرف کابینه جمهوری اسلامی افغانستان و ۲۴ پروژه ای به مقیاس کوچک در بخش های تراورتین،مرمر، سمنت، زمرد، تالک،گچ، لاجورد، کالونیت و بوکسیت در ولایات وردک، غزنی، بامیان، پروان، کاپیسا، هرات و دایکندی صحبت نموده و در رابطه به تازه ترین گزارش ها از کارکرد های کمیته محافظت از معادن در قسمت معدنکاری غیر قانونی معلومات داده گفتند که پروسیجر و پلان عمل برای کمیته محافظت از معادن آماده و نهایی شده، منتظر تصویب شورای امنیت ملی میباشد. کمیته ای محافظت از معادن در همکاری با ریاست های معادن در ولایات و ریاست های امنیت قادر اند تا ساحات مورد نظر معدنی را شناسایی و سروی نماید. فعالیت های معدنکاری غیر قانونی همین حالا در شش ولایت کشور کابل، هرات، کاپیسا، ننگرهار، پنجشیر و پروان مطابق پلان قبول شده ای سروی، نظارت و بررسی میشود .

در اخیر حشمت الله سایس مسوول ملی هماهنگی ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان در رابطه به کار کرد ها و پیشرفت ها در راستای پروسه اعتبار دهی ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان صحبت نموده و از آماده گی ها برای اشتراک در جلسه ای ابتکار شفافیت صنایع استخراجی که قرار است به تاریخ ۲۸ جوزا سال روان در شهر پاریس، کشور فرانسه برگزار گردد خبر داد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۵:۳۵
Background image

پیشرفت‌کار پروژه اکتشاف و تقسیم تولید حوزه نفتی افغان_تاجیک

حوزه رسوبی افغان_ تاجک، در شمال و شما‌ل‌شرق افغانستان واقع شده که شامل ولایات تخار، کندز، بلخ و قسماً جوزجان  می‌باشد. حوزه متذکره حدود (360) کیلومتر سرحد مشترک با کشورهای ازبیکستان و ت. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۸:۴۴
Background image

کارگاه‌آموزشی ترویج حکومت‌داری خوب در سکتور صنایع استخراجی افغانستان برگزار گردید

وزارت معادن و پترولیم کارگاه‌آموزشی را تحت عنوان "ترویج حکومت‌داری خوب در سکتور صنایع استخراجی افغانستان" با اشتراک محترم ولی‌الله ځدران معین پالیسی و برنامه‌های وزارت معادن و پترولیم،. . .

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۱۱:۲۷
Background image

دیدار معین تخنیکی وزارت معادن وپترولیم از ساحات باستانی مس عینک

محترم عنایت‌الله مهمند، معین تخنیکی وزارت معادن و پترولیم با جمعی از باستان‌شناسان داخلی و خارجی، از امور کندنکاری و حفریات آثارباستانی ساحه مس عنیک ولایت لوگر دیدن به عمل آوردند.

آقای. . .

BACK TO NEWS