۴۸مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان (AEITI) برگزار شد

firoz_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۸:۵۱
fd

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم در ۴۸مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان اشتراک و سخنرانی کرد. در این جلسه برعلاوه اعضای کاری وزارت معادن و پترولیم، معین عواید و گمرکات وزارت مالیه، اعضای سازمان ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان، نمایندگان سکتور خصوصی و جامعه مدنی اشتراک داشتند.

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم در سخنان خود گفت: افغانستان توانست مطابق گزارش اول سازمان ابتکار شفافیت صنایع استخراجی (EITI) در زمینه اعتبارگیری مجدد از 27 سفارش مطروحه در 19 سفارش پیشرفت رضایت بخش، در 5 سفارش پیشرفت قابل ملاحظه و در 3 مورد دیگر پیشرفت کامل را بدست آورد تا عضویت افغانستان را از حالت معلق بیرون سازد.

وی افزود: ما اکنون به منظور ایجاد شفافیت در سکتور معادن گرد هم آمده ایم و می خواهیم شفافیت را در این سکتور تأمین نماییم. بنأً به منظور رسیدن به این اصل، همکاری گروپ چند جانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان را خواهانیم.

همچنان در حاشیه ی این نشست، در مورد طرح ابتدایی گزارش 7-ام، انتخابات سکتور خصوصی و جامعه مدنی، تفاوت ارقام قراردادهای سال های 1395 و 1396 و تفتیش تصدی ها بحث همه جانبه صورت گرفته و در مورد آن ها از طرف گروپ چندجانبه تصامیم لازم اتخاذ گردید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۳:۴۹
Background image

تلاش وزارت معادن و پترولیم برای جذب سرمایه‌گذاری‌ها در بخش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی

محمد حمید یوسفی، معین مالی و اداری وزارت معادن و پترولیم ظهر امروز در حضورداشت رئیس عمومی کادستر معادن و نمایندگان واحد تسهیل سرمایه‌گذاری اداره امور با نمایندگان کمپنی (Gem Stone). . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۴:۲۸
Background image

وزارت معادن و پترولیم، پروسه اعطای حقوق منرالی را به گونة رقابتی باز، ارجحیت می‌دهد

ولی‌الله ځدران معین پالیسی و برنامه‌های وزارت معادن و پترولیم از طریق ویدیو کنفرانس در نشست سالانه بین‌الحکومتی (IGF)که با اشتراک وزیر معادن کشور چیلی، یکی از پروفیسورهای کشور انگلستان. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۲ - ۱۵:۲۰
Background image

جلسه مشترک میان رهبری وزارت معادن و پترولیم و سازمان ابتکار شفافیت صنایع استخراجی برگزار گردید

محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم صبح امروز با آقای مارک روبنسن رئیس اجرائیوی سازمان ابتکار شفافیت صنایع استخراجی (EITI) پیرامون اعتبار‌گیری مجدد افغانستان از طریق ویدیو. . .

BACK TO NEWS