کار حفاری چاه گازی شماره 36 ساحه یتیم‌تاق موفقانه تکمیل گردید

firoz_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۶ - ۱۳:۳۵
zz

کار حفاری چاه استخراجی گاز طبیعی شماره 36 در ساحه‌ گازدار یتیم‌تاق ولایت جوزجان موفقانه تکمیل و آماده استخراج گردید.

این دومین حفاری چاه گازی تحت مدیریت وزارت معادن و پترولیم است که پس از حدود 40 سال در کشور، موفقانه تکمیل شده است. عمق این چاه 1600 متر بوده و از گاز استخراج شده آن، نیازمندی گاز دستگاه‌های تولید انرژی برق بیات‌پاور و غضنفر گروپ، فابریکات کود و برق مزارشریف و سایر مصرف کنندگان مرفوع خواهد شد.

پیش از این، در اوایل سال جاری کار حفاری چاه استخراج گاز طبیعی شماره A32 نیز در این ساحه موفقانه تکمیل و آماده بهره‌برداری گردیده است.

با آغاز استخراج گاز طبیعی از این دو چاه، ظرفیت تولیدی افغان‌گاز در حدود 300 هزار مترمکعب گاز در شبانه روز افزایش یافته و حدود 8 میلیون دالر امریکایی به درآمد سالانه‌ی دولت از بابت فروش گاز به سرمایه‌گذاران خواهد افزود.

قابل ذکر است که در تطبیق پروژه حفاری این دو چاه در بخش‌های تخنیکی، فنی و تأمین امنیت برای حدود 250 نفر به گونه مستقیم زمینه اشتغال مساعد گردیده بود.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۸ - ۱۴:۵۵
Background image

اعلامیه وزارت معادن و پترولیم به مناسبت روز جهانی دسترسی به اطلاعات

برای بقاء و تقویت نظام جمهوری نیاز است که، دسترسی به اطلاعات به عنوان یک حق برای مردم آسان گردد. برای اینکه مردم نیازهای خود را در برنامه‌های حکومت حس نمایند، ضرورت است که به معلومات. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۶ - ۱۴:۹
Background image

جلسه هماهنگی به منظور شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سکتور معادن افغانستان برگذار گردید

حسین‌داد شفایی معین سروی‌جیولوجی وزارت معادن و پترولیم با محترم سعیدجان ځدران معاون تحقیق و توسعه واحد تسهیل سرمایه‌گذاری ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری پیرامون هماهنگی در خصوص. . .

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۲
Background image

اولین جلسه تیم‌های تخنیکی بین وزارت معادن و پترولیم و شرکت میتل فورتسکیو آسترالیا برگزار شد

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم، با اعضای کمپنی میتل فورتسکیو گروپ آسترالیایی از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرد. در این ویدیو کنفرانس که محترم عطاء نصیب رئیس واحد تسهیل. . .

BACK TO NEWS