کابینه طرح عقد قرارداد اکتشاف، بهره‌برداری و پروسس سنگ مرمر کنر-ننگرهار و تراورتین پروان را مورد تصویب قرار داد

firoz_admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۴:۴۶
بب

عنایت‌الله مومند معین تخنیکی و سرپرست وزارت معادن و پترولیم، روز گذشته در جلسه کابینه گزارش مذاکرات پروژه‌های (مرمر کنر – ننگرهار) و (تراورتین پروان) را به جلسه مطرح و متقاضی منظوری عقد قرارداد اکتشاف، بهره برداری و پروسس سنگ مرمر و تراورتین با شرکت داخلی نیچرل‌ستون که در صنعت استخراج و پروسس سنگ‌های طبیعی تزئینی فعالیت دارد را از جلسه کابینه نموده و پیشنهاد نمود تا به اساس قانون جدید معادن ساحه پروژه‌های متذکره که هر کدام بزرگتر از (۱) کیلومتر است به حیث ساحات معدنکاری به مقیاس بزرگ تعیین گردد.

کابینه، تقاضای وزارت معادن در بخش قرارداد اکتشافی معادن مذکور را مورد تصویب قرار داده و وزارت را موظف نمود تا مرحله بهره‌برداری را با درنظرداشت وضع معیارهای مشخص تصحیح و به جلسات بعدی کابینه ارائه نماید.

همچنان سرپرست وزارت تقاضای تائید روند اعلان ساحات معدنکاری دارای مواد ساختمانی را به جلسه مطرح نمود که مورد تصویب قرار گرفت.

#وزارت‌معادن‌و‌پترولیم #MoMP

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۸:۵۱
Background image

۴۸مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان (AEITI) برگزار شد

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم در ۴۸مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان اشتراک و سخنرانی کرد. در این جلسه برعلاوه اعضای کاری وزارت معادن و. . .

شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۹:۴۴
Background image

محمد هارون چخانسوری در خطاب به اعضای اتاق صنایع و معادن: برای رسیدن به اهداف مشترک، باید باهم کار نماییم، تا شفافیت و تحرک در سکتور تأمین گردیده و برای مردم فرصت‌های کاری ایجاد گردد

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم، در دیدار با محترم شیرباز کمین‌زاده رئیس اتاق صنایع و معادن و شماری از اعضای اتاق متذکره، مشکلات و پیشنهادات آن‌ها را در خصوص قانون. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۱۲:۳۴
Background image

اقدامات عاجل برای حل مشکلات موجود در پروژه مس عینک روی دست گرفته می‌شود

محمد هارون چخانسوری سرپرست وزارت معادن و پترولیم، صبح امروز با آقای وانگ‌یو سفیر کشور چین مقیم کابل در دفتر کارش دیدار نمود.

در این دیدار در مورد پروژه‌های کشور چین در سکتور صنایع. . .

BACK TO NEWS