قرارداد استخراج معادن مرمر کنر-ننگرهار و تراورتین پروان از سوی سرپرست وزارت معادن و پترولیم با شرکت برنده به امضا رسید

firoz_admin
شنبه ۱۳۹۹/۲/۱۳ - ۱۰:۳۶
ooo

کابل، 2 ثور 1399
دو قرارداد استخراج معادن به مقیاس بزرگ "مرمر کنر-ننگرهار" و "تراورتین لولنج پروان"، قبل از ظهر امروز با حضورداشت جلالتمآب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس از سوی عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت معادن و پترولیم و محمد آصف ستانکزی رئیس شرکت "نچرل ستون" امضا شد.

شرکت نچرل‌ستون (Natural Stone) داوطلب برتر این پروژه‌ها، بر اساس این قرادادها تعهد نموده است که حدود 1 عشاریه 77 میلیون دالر امریکایی را در پروژه‌های متذکره سرمایه‌گذاری نموده و در جریان اکتشاف برای حدود دو هزار نفر به گونه مستقیم و غیرمستقیم فرصت کار را مساعد می‌سازد.

قابل ذکر است که شرکت متذکره تا اکنون حدود 15 میلیون دالر امریکایی را در بخش‌های پروسس و صادرات سنگ‌های نیمه‌قیمتی سرمایه‌گذاری نموده و تعهد دارد تا در آینده‌ نزدیک این رقم را به 20 میلیون دالر برساند.

وزارت معادن و پترولیم مطابق نقشه‌راه جهت مبدل‌سازی وزارت به یک منبع مهم عایداتی در نظر دارد تا چند روز دیگر قراردادهای منرال‌های صنعتی از قبیل تالک، مرمر و سمنت را نیز به امضا برساند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۷ - ۹:۵۹
Background image

46مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان برگزار گردید

کابل، 16 ثور 1399
46مین جلسه گروپ چندجانبه ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان (AEITI) تحت ریاست ولی‌الله ځدران معین پالیسی و برنامه‌های وزارت معادن و پترولیم، روز گذشته تدویر یافت.

. . .
چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۷ - ۹:۵۵
Background image

گروپ کاری منرال‌ها (Minerals Working Group) برگزار شد

کابل، ۲۵ ثور ۱۳۹۹
جلسۀ​ گروپ کاری منرال‌ها با اشتراک محترم ولی‌الله ځدران معین پالیسی و برنامه‌های وزارت معادن و پترولیم، اعضای تخنیکی وزارت، همکاران بین‌المللی از قبیل سفارت ایالات. . .

شنبه ۱۳۹۹/۲/۱۳ - ۱۰:۳۶
Background image

قرارداد استخراج معادن مرمر کنر-ننگرهار و تراورتین پروان از سوی سرپرست وزارت معادن و پترولیم با شرکت برنده به امضا رسید

کابل، 2 ثور 1399
دو قرارداد استخراج معادن به مقیاس بزرگ "مرمر کنر-ننگرهار" و "تراورتین لولنج پروان"، قبل از ظهر امروز با حضورداشت جلالتمآب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از طریق ویدیو. . .

BACK TO NEWS