قرارداد استخراج معادن مرمر کنر-ننگرهار و تراورتین پروان از سوی سرپرست وزارت معادن و پترولیم با شرکت برنده به امضا رسید

firoz_admin
شنبه ۱۳۹۹/۲/۱۳ - ۱۰:۳۶
ooo

کابل، 2 ثور 1399
دو قرارداد استخراج معادن به مقیاس بزرگ "مرمر کنر-ننگرهار" و "تراورتین لولنج پروان"، قبل از ظهر امروز با حضورداشت جلالتمآب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس از سوی عنایت‌الله مومند سرپرست وزارت معادن و پترولیم و محمد آصف ستانکزی رئیس شرکت "نچرل ستون" امضا شد.

شرکت نچرل‌ستون (Natural Stone) داوطلب برتر این پروژه‌ها، بر اساس این قرادادها تعهد نموده است که حدود 1 عشاریه 77 میلیون دالر امریکایی را در پروژه‌های متذکره سرمایه‌گذاری نموده و در جریان اکتشاف برای حدود دو هزار نفر به گونه مستقیم و غیرمستقیم فرصت کار را مساعد می‌سازد.

قابل ذکر است که شرکت متذکره تا اکنون حدود 15 میلیون دالر امریکایی را در بخش‌های پروسس و صادرات سنگ‌های نیمه‌قیمتی سرمایه‌گذاری نموده و تعهد دارد تا در آینده‌ نزدیک این رقم را به 20 میلیون دالر برساند.

وزارت معادن و پترولیم مطابق نقشه‌راه جهت مبدل‌سازی وزارت به یک منبع مهم عایداتی در نظر دارد تا چند روز دیگر قراردادهای منرال‌های صنعتی از قبیل تالک، مرمر و سمنت را نیز به امضا برساند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۶ - ۱۲:۱۱
Background image

افغانستان در مسیر شفافیت صنایع استخراجی

مارک رابِنسَن

رئیس اجرائیوی ابتکار شفافیت صنایع استخراجی  (EITI)

مردم افغانستان، حق دارند تا بدانند که منابع استخراجی این کشور چگونه انکشاف و مدیریت می‌گردد. هر دو جانب، رهبری حکومت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۷ - ۹:۴۲
Background image

رئیس عمومی ادارۀ تنظیم نفت و گاز افغانستان معرفی گردید

به اساس فرمان مقام عالی ریاست جمهوری، ولی‌الله ځدران در بست خارج رتبه به حیث رئیس عمومی اداره تنظیم نفت و گاز افغانستان تعیین و در مراسمِ توسط محمد هارون چخانسوری سرپرست‌ وزارت معادن و. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۵ - ۱۲:۵۴
Background image

ورکشاپ یک روزۀ شفافیت در سکتور صنایع استخراجی برای مردم و فعالین جامعه مدنی مرکز و ولسوالی‌های کابل در همکاری مشترک میان ریاست معادن کابل، ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان (AEITI)، بخش جندر وزارت و دفتر (GIZ) برگزار شد

این ورکشاپ به منظور معرفی معیارهای ابتکار شفافیت صنایع استخراجی (EITI)، شرح قانون معادن و کاربرد آن در پروسه‌ی رسمی‌سازی ساحات معدنی به مقیاس کوچک و نقش زنان در سکتور صنایع استخراجی راه. . .

BACK TO NEWS