سرپرست وزارت معادن و پترولیم با تیم ویژه نظارتی ملل‌متحد دیدار کرد

firoz_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۷ - ۱۳:۴۹
ghj

عنایت الله مومند سرپرست وزارت معادن و پترولیم با تیم ویژه نظارتی مللمتحد دیدار نمود.  در این دیدار روی دخالت ګروههای تروریستی در سکتور صنایع استخراجی، فعالیت  این ګروهها در ساحات معدنی و تمویل آن‌ها از این منابع بحث و تبادل نظر صورت ګرفت.

در این مجلس آقای مومند، بیان داشت: «برای مدیریت سکتور صنایع استخراجی  افغانستان و جلوګیری دخالت ګروههای تروریستی طرح محافظت معادن را ساخته ایم، برای محافظت از معادن کمیته‌ی ویژه را ایجاد نمودیم که به ریاست شورای امنیت و عضویت  وزارت معادن و پترولیم و سایر ارګانهای امنیتی برای حافظت از معادن کشور کار مینماید».

سرپرست وزارت اضافه کرد «با ایجاد این کمیته توانستیم ۱۵ ولایت را که در آن معدنکاری غیر قانونی صورت میګرفت، مشخص سازیم، ما تلاش مینمایم که تمام ساحات غیرقانونی را به ساحات قانونی مبدل سازیم. قبل از توزیع جواز معدنکاری، تمام روندهایی که در شناخت هویت قراردادیها کمک مینماید، طی مراحل می‌گردد».

به نمایندګی تیم ویژه نظارتی آقای ویکتور شتوندا صحبت نموده ګفت که از سکتور صنایع استحراجی افغانستان باید  به نفع مردم افغانستان استفاده استفاده بهینه صورت گیرد. وی افزود که با حکومت افغانستان مشترکاً کار  مینمایند تا ګروههای تروریستی از این سکتور استفاده سو نداشته باشند. آنها همچنان بیان داشتند که ګزارش در مورد مشکلات و پیشرفتهای سکتور صنایع استخراجی افغانستان را به شورای امنیت سازمان مللمتحد ارایه خواهند کرد.

رهبری وزارت معادن و پترولیم همواره متعهد به رسمی‌سازی ساحات معدنکاری غیرقانونی بوده و در این راستا از هیچ تلاش دریغ نخواهد کرد.

 

#وزارتمعادنوپترولیم #MoMP

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۸:۳۲
Background image

محمد هارون چخانسوری: "ما زمینه را برای مشارکت مردم در سکتور معادن فراهم می‌نماییم"

بعد از ظهر امروز جلسه مشترک وزارت معادن و پترولیم و اداره مستقل ارگان‌های محل، بر اساس مصوبه کابینه، با والیان 34 ولایت و رئیس‌های معادن ولایات از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد.

در آغاز. . .

شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۸:۲۹
Background image

وزارت معادن و پترولیم با وزارت دولت در امور شهدا و معلولین تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

بر اساس این تفاهم‌نامه، وزارت معادن و پترولیم برای رسیدن به خودکفایی، مشارکت اجتماعی، رسیدگی به مشکلات و چالش‌ها و تغییر زندگی اجتماعی معلولین؛ فرصت‌های شغلی را برای معلولین و ورثه شهدا. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۷:۵۳
Background image

محمد هارون چخانسوری: "اگر مقروضین در مدت ۳۰ روز آینده تمامی مقروضیت های خویش را پرداخت نه نمایند، از سوی این وزارت به کمیسیون حصول قروض دولت در لوی څارنوالی معرفی میگردند"

جلسه مشترک حصول قروضِ عواید معادن، بعد از ظهر امروز به ریاست محمد هارون چخانسوری، سرپرست وزارت معادن و پترولیم با حضورداشت محترم قیس باوری، مرستیال لوی څارنوالی در امور مبارزه با فساد. . .

BACK TO NEWS