بازدید وزیر معادن و پترولیم از شهرک صنعتی هرات

firoz_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۸:۳۰
ff

محمد هارون چخانسوری، وزیر معادن و پترولیم در حالیکه وی را محمد عتیق ذکی، معین پالیسی و تسهیل برنامه‌های استخراجی وزارت معادن و پترولیم، محمد سلیمان بن‌شاه، معین امور صنعت و تجارت وزارت صنعت و تجارت، عالم شاه ابراهیمی، معین عواید و گمرکات، وزارت مالیه و شماری از معدن‌داران و صنعتکاران ولایت هرات، همراهی می‌نمود دیروز از فابریکه‌های پروسس سنگ‌های تزئینی، پروسس و تولید آهن، تولید بطری، و تولید پلاستیک در شهرک صنعتی هرات دیدار نمود. حین بازدید، صنعتکاران در مورد فعالیت کارخانه‌های شان‌به وزیر معادن و پترولیم و هیئت همراه معلومات ارائه نموده برای ادامه و توسعه فعالیت‌های‌شان،نظریات، مشکلات و چالش‌های‌شان را نیز مطرح نمودند.

سپس وزیر معادن و پترولیم، یک‌ جا با والی هرات و معینان وزارت‌های مالیه و صنعت و تجارت در نشست سرمایه‌گذاران ولایت هرات اشتراک نمود. وزیر معادن و پترولیم، بعد از استماع نظریات و پیشنهادت سرمایه‌گذاران، از فعالیت سکتور خصوصی افغانستان، به‌ویژه معدنداران و صنعت‌کاران سپاس‌گزاری نموده در مورد برنامه‌های وزارت معادن و پترولیم برای حل چالش‌های موجود، تسهیل زمینۀ صادرات سنگ‌های تزئینی و تسهیل زمینۀ سرمایه‌گذاری‌های جدید در سکتور صنایع استخراجی به ویژه اعلان حدود 85 پروژه معدنکاری به مقیاس کوچک و 23 پروژه معدنکاری به مقیاس بزرگ، صحبت نمود. آقای چخانسوری همچنان در مورد آغاز کار پروژۀ پایپ‌لاین گاز تاپی و سروی حوزۀ نفتی هرات در آینده نزدیک معلومات ارائه نمود.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱ - ۱۸:۸
Background image

جلسه هماهنگی تطبیق طرزالعمل صادرات سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی تدویر گردید

جلسه هماهنگی تطبیق طرزالعمل صادرات سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی که از سوی شورای عالی اقتصادی به تصویب رسیده بود جهت تطبیق موثر آن امروز در مقر وزارت معادن و پترولیم دایر گردید.

در این. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱ - ۱۲:۵۹
Background image

افغانستان هفتمین راپور ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان ( AEITI ) را نشر نمود

ابتکار شفافیت صنایع استخراجی افغانستان به‌تاریخ 19 جون 2021  مصادف با 29 جوزا 1400 ه ش – راپور هفتم AEITI را نشر نمود. قابل ذکر است که این راپور بگونۀ داخلی توسط گروپ چند جانبه ابتکار. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۵ - ۱۶:۸
Background image

نشست مجمع تجارتی و سرمایه گذاری افغانستان - چک و سلواک برگزار گردید

این نشست با حضور محمد هارون چخانسوری وزیر معادن و پترولیم، نثار احمد فیضی غوریانی وزیر صعنت و تجارت، عطا الله نصیب رئیس واحد تسهیل سرمایه گذاری، محمد کبیر عیسی خیل رئیس عمومی اداره. . .

BACK TO NEWS