آموزش عملی ساحوی برای محصلین پوهنتون پولی‌تخنیک کابل با تیم جیوفزیک – سروی جیولوجی افغانستان

firoz_admin
یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۳:۳
123

کارهای پرکتیکی ساحوی، یکی از مسائل مهم در دوران آموزش بوده خصوصاً در رشته‌های انجنیری یک امر ضروری می‌باشد.

به تعداد (20) تن از محصلین و دو نفر از اساتید محترم پوهنتون پولی‌تخنیک کابل، جهت فراگیری دوره آموزش عملی به تاریخ 31 اسد سال روان، عازم ساحه سیاه دره ولسوالی یکاولنگ ولایت بامیان شدند.

این محصلین همراه با تیم جیوفزیک - سروی‌جیولوجی‌ افغانستان مصروف تحقیقات جیوفزیکی در ساحه سیاه ‌دره یکاولنگ ولایت بامیان هستند؛ ناگفته نباید گذاشت در این دوره عملی، برای محصلین این نهاد علمی میتودهای گراویمتری، مگنیتومتری، رادیومتری و نمونه‌برداری پتروفزیکی آموزش داده شد، که شامل دو بخش عمده‌ یعنی اندازه گیری ساحوی(جمع آوری معلومات) و پروسس(تعبیر و تفسیر) این معلومات می‌باشد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۹:۳۷
Background image

امیدواری‌ها برای آغاز تولید انرژی برق از گاز طبیعی (بیات‌پاور)

بعد از ظهر دیروز، طی مجلسِ با اشتراک سرپرست وزارت معادن و پترولیم و مسوؤلین بیات پاور پیرامون فعالیت‌های اندک باقی‌مانده پروژه تولید انرژی برق از گاز طبیعی در ولایت جوزجان ابراز نظر. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۷ - ۸:۲۷
Background image

سرپرست وزارت معادن و پترولیم با معاون مالی و اداری ولایت هرات ملاقات کرد

محترمه نرگس نهان سرپرست وزارت معادن و پترولیم با محترم داکتر غلام داوود هاشمی معاون مالی و اداری مقام ولایت هرات در دفتر کارش دیدار و ملاقات کرد.

دراین دیدار دو طرف ضمن بحث پیراموان. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۱۶:۱۲
Background image

سومین نشست هیئت رهبری وزارت معادن و پترولیم برگزار شد

سومین نشست هیئت رهبری وزارت معادن و پترولیم در سال جاری تحت ریاست محترمه نرگس نهان سرپرست وزارت با اشتراک معینان و رؤسا در تالار جلسات این وزارت برگزار شد.

بعد از تلاوت آیاتی از قرآن. . .

BACK TO NEWS